محافظت از زبان ایتالیایی؛ پیشنهاد جریمه ۱۰۰ هزار یورویی برای استفاده از اصطلاحات خارجی

جمعه ۱۴۰۲/۰۱/۱۱

حزب جورجیا ملونی، نخست‌وزیر ایتالیا پیشنهاد کرده است، نهادهای دولتی و خصوصی که در ارتباطات رسمی از اصطلاحات خارجی، به ویژه انگلیسی، به جای ایتالیایی استفاده می‌کنند، تا ۱۰۰ هزار یورو جریمه شوند.

این طرح برای تبدیل شدن به قانون به تصویب هر دو مجلس نمایندگان و سنا نیاز دارد.

در متن پیش نویس این لایحه که خواستار حفاظت و پرورش زبان ایتالیایی شده، آمده است: «این فقط موضوع مد نیست، زیرا مدها در حال گذر هستند، بلکه آنگلومانیا (استفاده بیش از حد از واژگان انگلیسی) پیامدهایی برای کل جامعه دارد.

این لایحه توسط قانونگذاران حزب ملی گرای ملونی، برادران ایتالیا ارائه شد و برای تبدیل شدن به قانون باید توسط هر دو مجلس تصویب شود.

این بیانیه می‌گوید که گسترش زبان انگلیسی زبان ایتالیایی را «تحقیر و تضعیف» می‌کند و پیشنهاد می‌کند که همه نهادهای دولتی و خصوصی باید از زبان دانته (شاعر بزرگ ایتالیایی ۱۲۶۵ -۱۳۲۱ میلادی ) برای تبلیغ کالاها و خدمات خود استفاده کنند.

این لایحه همچنین تصریح می‌کند که همه نام‌ها و نام‌های اختصاری نشان‌دهنده مشاغل در شرکت‌های فعال در ایتالیا باید به زبان محلی نوشته شوند و کلمات خارجی فقط در صورتی مجاز هستند که ترجمه آنها غیرممکن باشد.

در این لایحه آمده است که استفاده گسترده از زبان انگلیسی در اروپا با توجه به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا "حتی منفی‌تر و متناقض‌تر" است.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
بحث روز
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید