وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران نسبت پوشش رسانه‌های جمهوری آذربایجان به باکو هشدار داد

شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۲

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به جمهوری آذربایجان هشدار داد رسانه‌های این کشور را از نشر مطالب «خارج از نزاکت و توهین‌آمیز» علیه ایران باز دارد.

این وزارت در بیانیه‌ای گفت که ادامه پوشش رسانه‌های این کشور علیه جمهوری اسلامی عواقب منفی و خسارت بار بر مناسبات دو کشور دارد.

کانال تلگرامی موزی روز شنبه نوشت که جمهوری آذربایجان هشت شهروند این کشور را به اتهام جاسوسی برای ایران و دست داشتن در قاچاق مواد مخدر بازداشت کرده است. پنج ماه پیش نیز این کشور پنج نفر را به اتهام جمع‌آوری اطلاعات نظامی و خرید پهپاد اسرائیلی و ترکی دستگیر کرده بود.

پیشتر، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی در توییتی، نزدیکی جمهوری آذربایجان با اسرائیل را «تشکیل جبهه متحد علیه ایران» خواند و گفت که سخنگوی وزارت امور خارجه آذربایجان از پاسخ دادن به نگرانی‌های ایران طفره می‌رود.

کنعانی خواستار توضیح جمهوری آذربایجان درباره سخنان الی کوهن، وزیر امور خارجه اسرائیل، در دیدار با جیحون بایراموف، همتای آذربایجانی او شده بود.

آیخان حاجی‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه آذربایجان اما اعلام کرد که آذربایجان هرگز اجازه نداده از خاک این کشور علیه کشورهای دیگر استفاده شود.

او رزمایش و انجام پروازهای نظامی در مرز، ضبط و پخش فیلم‌های تهدیدآمیز علیه جمهوری آذربایجان در نزدیکی پل خداآفرین و حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران را نشانه افزایش تهدیدات جمهوری اسلامی علیه همسایه شمالی خود خواند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
دیدگاه

رادیو

پادکست‌ها