معاون والی طالبان در ننگرهار از قاتل سرباز امریکایی قدردانی کرد

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۵

مولوی محمد ربانی ناصح، معاون والی طالبان در ننگرهار، روز سه‌شنبه از محمد نسیم، سرباز سابق اردوی ملی که به دو نیروی امریکایی در ۱۳۹۲ در پکتیکا تیراندازی کرده بود، قدردانی کرد.

ناتو در آن زمان کشته شدن یکی از این سربازان را تایید کرده بود.

محمد نسیم در ۲۱ میزان ۱۳۹۲ بر دو سرباز امریکایی در شرنه، مرکز ولایت پکتیکا آتش گشود. ائتلاف ناتو در آن زمان تایید کرد که یکی از سربازانش توسط مردی که لباس نیروهای امنیتی افغان بر تن داشت مورد حمله گرفت.

یکی از مقامات وقت افغان اما به گاردین تایید کرد که مردی در لباس اردوی ملی بر دو امریکایی آتش گشوده است. او گفت که هر دو سرباز در این حمله آسیب دیده‌اند.

پس از گذشت ۹ سال، طالبان اکنون از این سرباز قدردانی کرد. مولوی محمد ربانی ناصح او را در دفتر کارش پذیرفت و از کارنامه او ستایش کرد.

این اولین بار است که طالبان چهره یکی از سربازان و افراد نفوذی خود را که در قتل نیروهای امریکایی دست داشته، افشا می‌کند. معاون والی طالبان در حالی این کار را انجام داد که مقامات این گروه خواستار روابط عادی با امریکا اند و روی کمک‌های مالی بشردوستانه آن حساب می‌کنند.

اکنون، محمد نسیم صاحب یک پرونده قتل سرباز امریکایی است و بعید نیست که حکومت امریکا درخواست استرداد و محاکمه او را در خاک ایالات متحده کند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید