پولیس انترپول از ۱۵ کشور امریکای جنوبی، به ارزش ۵ میلیارد دالر مواد مخدر کشف کرد

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۲۹

پولیس انترپول روز سه‌شنبه اعلام کرد که در جریان یک عملیات سه‌هفته‌ای، از ۱۵ کشور امریکای لاتین حدود ۳۷۲ تن مواد مخدر، بیش از ۸ هزار میل سلاح و بیش از ۳۰۰ هزار مرمی را از نزد باندهای مافیای مواد مخدر کشف و ضبط کرده است.

بیش از ۱۴ هزار نفر در این ارتباط دستگیر شده‌اند.

عملیات پولیس انترپول که «تریگر۴» نام دارد، از ۱۲ مارچ شروع شد و تا ۲ ماه اپریل ادامه داشت. مواد مخدر به دست آمده در طی این عملیات، ۵.۷ میلیارد دالر امریکایی ارزش‌گذاری شده است.

پولیس انترپول در اعلامیه‌اش نوشت: «در این عملیات که در همکاری بی‌سابقه‌ میان ۱۵ کشور انجام شد، با طیف وسیعی از جرایم دیگر مانند فساد، کلاهبرداری، قاچاق انسان، جنایات زیست‌محیطی و فعالیت‌های تروریستی را شناسایی و برخورد شد.»

پولیس انترپول گفت که در جریان این عملیات گسترده، ۲۰ باند جنایتکار سازمان‌یافته را متلاشی کرده است. اغلب این باندها در قاچاق سلاح گرم دست داشتند. تنها از یوراگوئه بیش از ۱۰۰ هزار مرمی که توسط دو شهروند اروپایی به کشورهای مختلف جهان فرستاده می‌شد، بدست آمد.

انترپول می‌گوید، زمانی که یک باند قاچاق انسان را در پاراگوئه متلاشی کرد، توانست ۱۱ قربانی را که نزد این باند محبوس بودند، نجات دهد. پولیس کلمبیا نیز اعلام کرد که یک شهروند ونزوئلایی را که در لیست سرخ پولیس انترپول قرار داشت دستگیر کرده است.

انترپول در اعلامیه‌اش بر ضرورت تشریک معلومات میان کشورها اشاره کرد و نوشت که راه خوب مبارزه با جرایم سازمان‌یافته و باندهای بزرگ مجرمان، تبادله معلومات میان کشورهای جهان است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

افغانستان و همسایگانش
نگاه ژرف: فساد مقامهای سابق حکومت افغانستان در دوبی
بحث روز
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها