در آستانه عید؛ دو جبهه مسلح مخالف طالبان از افزایش فعالیت‌های نظامی شان خبر دادند

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۳۱

جبهه مقاومت ملی و جبهه آزادی افغانستان در پیام‌هایی به مناسبت عید از «آمادگی‌های بیشتر نظامی» و تاکید بر ادامه جنگ علیه طالبان خبر دادند.

جبهه مقاومت گفته که اولویتش، «بسیج و اتحاد همه نیروهای ضد طالبانی» است. هر دو گروه «تعامل» با طالبان را در شرایط فعلی بی‌فایده خوانده اند.

یک روز پس از اعلام خبر نشست دبیرکل سازمان ملل با نمایندگان کشورها در امور افغانستان در قطر، این دو گروه نظامی بار دیگر به رسمیت شناختن طالبان را محکوم کرده اند.

جبهه مقاومت گفته است که «لابیگری برای طالبان یک کار بیهوده و در منافات با منافع مردم» افغانستان است. به گفته این جبهه به رهبری احمد مسعود، «مسیر آزادی و برگشت آرامش دوباره به افغانستان، از سبب ایستادگی و مبارزه و فداکاری حاصل می‌شود نه از تعامل [و] معامله با طالب.»

جبهه آزادی افغانستان که به تازگی هفت نفر از نیروهای برجسته خود را در نبرد با طالبان از دست داد، در بیانیه‌اش گفته است که گفت‌وگوهای سیاسی با طالبان نتیجه‌ای ندارد و «مبارزات مسلحانه علیه طالبان را موثرترین راهکار» دانسته است.

این گروه گفته که فعالیت‌های مسلحانه خود را به شرط خلع سلاح عمومی، تشکیل حکومت موقت و برگزاری انتخابات دموکراتیک متوقف می‌کند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
گنج‌های پنهان
خبرها
بحث روز

رادیو

پادکست‌ها