در دو حمله انتحاری در خیبر پختونخوا دستکم ۸ پولیس کشته و ۵۷ نفر زخمی شدند

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۰۴

در اثر ۲ حمله‌ انتحاری بر پاسگاه پولیس کبل در سوات در ایالت خیبرپختونخوا، حداقل ۸ پولیس کشته و ۵۷ نفر مجروح شدند.

در عین‌حال، روزنامه پاکستانی اکسپرس تریبون تعداد کشته‌ها را ۱۲ و شمار زخمی‌ها را ۵۳ نفر گزارش داده است.

پولیس گفت که ساختمان پاسگاه پولیس «تخریب» شده است.

به علت سقوط ساختمان پاسگاه، عده‌ای از قربانیان گیر مانده‌اند و نیروهای نجات تلاش دارند تا افراد گیرمانده را از زیر آوار بیرون کنند.

تا هنوز گروهی مسئولیت این حادثه را به عهده نگرفته است. در گذشته، طالبان پاکستانی حملات مشابهی بر نیروهای پولیس در این ایالت انجام دادند.

روز گذشته مقرب خان، یک افسر سابق آی‌اس‌آی و پیلوت شخصی جنرال پرویز مشرف، در منطقه لکی مروت در خانه‌اش ترور شد. تحریک طالبان پاکستان مسئولیت ترور او را به عهده گرفت.

پس از کشته شدن مقرب خان، یک واحد از پولیس ضدتروریسم در منطقه لکی مروت علیه طالبان پاکستانی عملیاتی را به راه انداخت. در جریان این عملیات نیز یک حمله‌کننده انتحاری خودش را منفجر کرد و دو نفر از پرسونل پولیس ضد تروریسم پاکستان را کشت.

وضعیت امنیتی در خیبر پختونخواه، به ویژه در مناطق هم‌مرز با افغانستان وخیم است و مردم از شروع عملیات نظامی دیگر نگران هستند. مردم محل می‌گویند که در درگیری‌ها میان نیروهای دولتی و طالبان پاکستانی، افراد ملکی آسیب می‌بینند.

عملیات ضد تروریسم نیروهای پاکستانی از آن جهت به کندی پیش می‌رود که طالبان پاکستانی اکنون با تجهیزات جدید، مخصوصاً تفنگ‌های دوربین‌دار، مسلح هستند و از طرف شب نیروهای پاکستانی را هدف قرار می‌دهند. این نیروها مجبور هستند منطقه‌ای را که از طرف روز به دست می‌آورند، شب‌ها رها کنند و به پایگاه‌های خود برگردند.

پربیننده‌ترین‌ها

دیدگاه
خبرها
کلکین - فصل پنجم

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید