قطعنامه شورای امنیت علیه طالبان؛ انس حقانی می‌گوید سیاست اعمال فشار شکست خورده است

جمعه ۱۴۰۲/۰۲/۰۸

در پی صدور قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل علیه طالبان، انس حقانی، عضو برجسته این گروه می‌گوید که این سازمان نباید به سیاست اعمال فشار که شکست‌خورده است، ادامه دهد.

انس حقانی در رشته توییتی نوشت مواضعی که مبتنی بر درک عمیق نباشد، نتایج مطلوب ندارد و همیشه بی‌اثر خواهد بود.

شورای امنیت سازمان ملل روز پنجشنبه با تصویب قطعنامه‌ای، برخورد تبعیض‌آمیز طالبان با زنان افغان را محکوم کرد.
اعضای شورای امنیت با صدور این قطعنامه از طالبان خواستند فوراً محدودیت‌های فزاینده خود بر آموزش، کار و حضور زنان در فضاهای عمومی را لغو کند.

انس حقانی، برادر سراج‌الدین حقانی است. این عضو شبکه حقانی افزوده که «بهتر بود شورای امنیت سازمان ملل به جای این قطعنامه‌ها رفع تحریم‌های دیپلوماتیک را که افغان‌ها را به صورت دسته‌جمعی مجازات می‌کند، ارزیابی می‌کرد.»
انس حقانی در واکنش به این قطعنامه افزوده که «سیاست آغوش باز» این گروه راه‌حل مشکلات است نه اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان ملل متحد.

این عضو ارشد شبکه حقانی در حالی سیاست‌های فشار از سوی سازمان‌های بین‌المللی و جامعه جهانی را مورد نقد قرار داده است که گروه طالبان تاکنون در جریان مذاکرات و گفت‌وگوها با نمایندگان آژانس‌های بین‌المللی از هیچ یک از سیاست‌ها و فرمان‌های زن‌ستیزانه خود عقب‌نشینی نکرده است.

از زمان تسلط طالبان بر افغانستان در آگست ۲۰۲۱ مقامات ارشد سازمان‌های بین‌المللی بارها از طالبان خواسته‌اند تا زمینه ایجاد یک حکومت فراگیر با مشارکت زنان و گروه‌های به حاشیه‌رانده شده را فراهم کند.

به رغم فشارهای جهانی گروه طالبان به هیچ یک از این درخواست‌ها پاسخ مثبت نداده است.

این گروه مدعی است که حکومتی فراگیر تشکیل داده و طبق «معیارهای شرعی» حقوق اجتماعی زنان را به رسمیت می‌شناسد.

پربیننده‌ترین‌ها

شهرهای افسانه‌ای: آمستردام
دیدگاه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید