طالبان به مسئول دفتر یوناما: اطلاعات دقیق در مورد دست‌آوردهای ما در نشست دوحه ارائه کنید

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۱۰

یک مقام طالبان در دیدار با مسئول دفتر یوناما در افغانستان گفته طالبان در عرصه امنیت و اقتصاد دست‌آوردهای زیادی دارد و باید در نشست دوحه مطرح شود. طبق گزارش‌ها، پس از آمدن طالبان صدها نیروی امنیتی پیشین به صورت مرموز کشته شدند و ۹۸ درصد مردم افغانستان غذای کافی برای خوردن ندارند.

به گزارش خبرگزاری باختر، مولوی ذاکر، رئیس عمومی دفتر معاونت سیاسی ریاست الوزرای طالبان به سکات سمیت گفته که «با استفاده از امنیت موجود در افغانستان مسؤولین بلند رتبه یوناما توانسته‌اند به مناطق دوردست افغانستان سفر کنند.»

این مقام طالبان ماموریت کاری یوناما در افغانستان را یک نیاز خوانده و گفت که فعالیت‌های یوناما در امر کمک‌رسانی به نیازمندان و انکشاف افغانستان ضرورت است.

او از مسئول سیاسی یوناما خواسته تا در نشست دوحه نماینده ویژه کشورها را برای به‌رسمیت شناختن طالبان تشویق کند.

سکات سمیت در این دیدار از طالبان خواسته تا در زمینه آموزش دختران و کار زنان اقداماتی را انجام دهد.

طالبان از آگست ۲۰۲۱ که قدرت را در افغانستان دوباره بدست گرفت، مرحله به مرحله سخت‌گیری‌ها و قیودات را بر کار و آموزش زنان بیشتر کرد و در آخرین مرحله کار زنان در دفاتر سازمان ملل در افغانستان را ممنوع کرد.

اقدامات طالبان کار شناسایی این گروه را به مراتب سخت‌تر کرده و قرار است در نشست دوحه نمایندگان ویژه کشورها با حضور آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل درباره شیوه برخورد جامعه جهانی با طالبان بحث کنند.

اخیرا شورای امنیت سازمان ملل با صدور قطعنامه‌ای نحوه برخورد طالبان با زنان در افغانستان را محکوم کرد.

در همان حال، طالبان در حالی از پیشرفت اقتصادی سخن می‌گویند که سازمان‌های بین‌المللی بارها درباره قحطی و گرسنگی در افغانستان هشدار داده‌ و گفتند که تنها دو درصد مردم این کشور غذای کافی برای خوردن دارند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
مومبای: شهر کلان جهنم
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها