نتانیاهو: اجازه نمی‌دهیم جمهوری اسلامی ایران طناب وحشت را به دور ما بپیچد

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۱۰

پس از سفر وزیر خارجه ایران به لبنان و حضور در مرز این کشور با اسرائیل، بنیامین نتانیاهو اعلام کرد که «اجازه نخواهیم داد جمهوری اسلامی طناب رعب و وحشت را به دور ما بپیچد.» آقای نتانیاهو روز یکشنبه گفت به کار شبانه‌روزی در برابر «تجاوزات ایران و اقمار تروریستی آن» ادامه خواهد داد.

او همچنین به موضوع «گارد ملی» اشاره و تاکید کرد که برای ایجاد آن تلاش خواهد شد و بودجه‌ای برای اضافه کردن افسران پولیس و همچنین برای بازگرداندن امنیت فردی برای اسرائیلی‌ها و جامعه عرب در نظر گرفته خواهد شد.

آقای نتانیاهو همچنین درباره ادامه تظاهرات در ارتباط با «اصلاحات قضایی» به رهبری دولتش، گفت: «ما تلاش می‌کنیم تا از طریق مذاکره این مساله را حل کنیم. من به حسن نیت هر دو طرف اعتقاد دارم و از دستیابی به توافقات مطمئن هستم.»

اظهارات نخست‌وزیر اسرائیل درباره «تجاوزات جمهوری اسلامی» در حالی است که حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران به تازگی با سفر به لبنان، از مرز این کشور با اسرائیل بازدید کرده است.

خبرگزاری حکومتی مهر حضور امیرعبداللهیان در مرز اسرائیل و لبنان را «پاسخ» به اقدام وزیر خارجه اسرائیل خواند که همزمان با افتتاح سفارت این کشور در عشق‌آباد، پایتخت ترکمنستان، «از مرزهای ایران بازدید کرده بود.»

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین در این سفر با حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار کرده است.

اما همزمان با این سفر، رسانه‌های سوریه روز شنبه به نقل از منابع آگاه نظامی گزارش دادند در حمله راکتی اسرائیل به منطقه حمص، سه غیرنظامی زخمی شدند.

در عین حال، برخی منابع از انهدام یک انبار مهمات حزب‌الله در حمله اسرائیل خبر دادند. دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد در حمله اسرائیل به فرودگاه نظامی الضعبه در حمص، یک انبار مهمات حزب‌الله منهدم شده است.

در ماه‌های اخیر حملات متعددی به اسرائیل علیه مواضع نیروهای وابسته به جمهوری اسلامی در خاک سوریه منتشر شده است.

اواسط ماه حمل نخست‌وزیر اسرائیل در دیدار با رییس سازمان اطلاعات و امنیت داخلی این کشور، جمهوری اسلامی ایران را «مسئول ۹۵ درصد از تهدیدات امنیتی علیه اسرائیل» دانست.

نتانیاهو گفت: «اگر قدرت‌های جهان مانع دستیابی ایران به سلاح اتمی نشوند، کل جهان به گروگان گرفته خواهد شد.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
خبرها
جهان‌نما
گفت‌وگوی ویژه

رادیو

پادکست‌ها