بنگلادیش یک بازی پنج‌ روزه کریکت با افغانستان را لغو کرد

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۱۱

بورد کریکت بنگلادیش یکی از مسابقات پنج‌روزه‌ کریکت با افغانستان را به علت تقسیم اوقات فشرده تیمش لغو کرد.

تیم افغانستان قرار است در ماه جون به بنگلادیش سفر کند و بنا به برنامه قبلی، در این سفر ۲ مسابقه پنج‌ روزه، ۳ مسابقه یک‌ روزه و ۳ مسابقه ۲۰‌اوره را با تیم میزبان انجام دهد.

جلال یونس، رئیس بورد کریکت بنگلادیش روز دوشنبه علت لغو یکی از بازی‌های پنج‌روزه را تقسیم‌اوقات فشرده تیم بنگلادیش اعلام کرد و گفت که تیم بنگلادیش قرار است برای مسابقات جام جهانی آمادگی بگیرد.

یونس گفت: «قرار بود دو بازی تست (پنج‌روزه) انجام دهیم اما یکی از آن‌ها را بدلیل برنامه بسیار فشرده کاهش دادیم. این بازی را زمان دیگری انجام خواهیم داد و در حال حاضر فقط یک مسابقه خواهیم داشت.»

بازی‌های پنج‌روزه برای تیم افغانستان مهم است زیرا تیم افغانستان در دنیای کریکت تازه‌وارد است و فقط در مسابقات کوتاه‌تر خوب درخشیده است. ورزشکاران افغانستان تجربه بازی‌های تست را ندارند و به همین دلیل تیم در میان تیم‌های درجه اول در ردیف پایین قرار دارد.

بازیکنان افغانستان باانرژی هستند و تحت فشار زمان خوب بازی می‌کنند. در بازی‌های پنج‌روزه اما بازیکنان عجله‌ای ندارند و تمام تمرکز بر مهارت و استقامت استوار است. میدانی که بازیکنان افغانستان به علت بی‌تجربگی تاهنوز نتوانسته‌اند موفقیت چندانی در آن بدست بیاورند.

پربیننده‌ترین‌ها