منظور پشتین به حنا ربانی: مسئله افغانستان سیاسی است

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۲/۱۲

رهبر جنش محافظت از پشتون‌ها از اظهارات اخیر حنا ربانی، معاون وزیر خارجه پاکستان که گفته توانمندی اقتصادی افغان‌ها، مهم‌تر از نوعیت رژیم در افغانستان است، انتقاد کرده است.

منظور پشتین گفت که مسئله افغانستان سیاسی است و دولت پاکستان را به سواستفاده از «رنج افغان‌ها» متهم کرد.

رهبر جنبش حمایت از پشتون‌ها در توییتی نوشت: «خانم حنا ربانی! برای معلومات شما عرض کنم که با مردم افغانستان در کراچی بدترین رفتار صورت می‌گیرد. در عبور از مرزها انسانیت‌زدایی می‌شوند. ویزا را به قیمت بلند به آن‌ها می‌فروشید. در اینجا [پاکستان] آن‌ها را غارت می‌کنید. از رنج آن‌ها سواستفاده می‌کنید و سپس می‌گویید آن‌ها دچار مشکل هستند.»

او افزود که مسئله افغانستان سیاسی است.

حنا ربانی کهر، معاون وزیر خارجه پاکستان روز دوشنبه در نشست فرستادگان ویژه کشورها برای افغانستان به میزبانی دبیرکل سازمان ملل در دوحه شرکت کرد.

هدف از برگزاری این نشست یافتن راه‌حل برای معضل تعامل با طالبان عنوان شده است.

حنا ربانی در حاشیه‌ این نشست به خبرنگاران گفت که ۴۰ میلیون افغان دارد رنج می‌کشند و آن‌ها نباید قربانی سیاست شوند. او رسیدگی به نیازهای اقتصادی و فوری مردم افغانستان را مهم‌تر از نحوه حکومت بر آن‌ها دانست.

اظهارات خانم ربانی را انتقاد برخی فعالان و شهروندان افغانستان مواجه شده است.

حنا ربانی در حالی مسئله سیاست افغانستان را از اقتصاد جدا می‌داند، که کشورش به علت سیاست‌های نادرست حکومت و دخالت ارتش در مسایل اقتصادی و سیاسی دچار بحران مالی شدید شده است. پاکستان سعی دارد از صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی بدهی جدید بگیرد تا برای مقابله با بحران اقتصادی جاری برود.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
دیدگاه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید