هک وبسایت‌های وزارت خارجه جمهوری اسلامی و انتشار اسناد مربوط به موافقت‌نامه تبادل زندانیان

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۱۷

گروه هکری «قیام تا سرنگونی»، نزدیک به سازمان مجاهدین خلق، از هک سایت‌ها و سرورهای وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

این هکرها برخی اسناد محرمانه‌ای را منتشر کرده که سند اقدامات وزارت خارجه ایران برای بازگرداندن اسدالله اسدی، دیلپومات محکوم شده ایرانی نیز شامل آن‌هاست.

تلاش برای انعقاد موافقت‌نامه تبادل زندانیان بین ایران و بلژیک، ده‌ها دیدار با مقامات کشورهای اروپایی و اقدامات رسانه‌ای از جمله این اقدامات بوده است.

اسدالله اسدی، دیپلومات سفارت جمهوری اسلامی ایران در اتریش بود. وی در سال ۲۰۱۸ در ایالت بایرن آلمان، به اتهام دست داشتن در عملیات بمب‌گذاری علیه گردهمایی سازمان مجاهدین خلق در پاریس بازداشت شد.

گروه هکری «قیام تا سرنگونی»، پس از هک سایت‌ها و سرورهای وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران، فهرست پلاک محرمانه موترهای این وزارت‌خانه، مشخصات فرماندهان و مشاورین بسیج و اسامی ۱۱ هزار نفر از کارکنان وزارت خارجه را منتشر کرد.

این گروه همچنین اسنادی از جلسات وزارت اطلاعات و وزارت خارجه درباره پرونده اسدالله اسدی، دیپلومات محکوم‌شده جمهوری اسلامی ایران به تلاش برای بمب‌گذاری در نشست سازمان مجاهدین خلق را منتشر کرده است.

در یکی از این گزارش‌ها تاکید شده که موضوع اسدی در حیطه وظایف وزارت اطلاعات بوده و «تمامی تحرکات و فعالیت‌های مربوطه» پس از بازداشت اسدی نیز از سوی آن وزارت‌خانه «مدیریت و هدایت» شده است.

در این سند وزارت خارجه ایران همچنین اعلام شده که کارگروه تشکیل شده در این باره در وزارت خارجه، چندین گزارش را برای دفتر علی خامنه‌ای و شورای عالی امنیت ملی این کشور ارسال کرده است.

وزارت خارجه ایران در این سند گزارشی را از اقدامات خود برای انعقاد موافقت‌نامه انتقال محکومین بین ایران و بلژیک ارائه کرده و از ده‌ها دیدار با مقامات آلمان و بلژیک در این پرونده خبر داده است.

این وزارت‌خانه همچنین استخدام «وکلای متخصص» در بلژیک و آلمان را یکی از اقدامات خود در پرونده اسدالله اسدی ذکر کرده است.

در این گزارش همچنین اعلام شده که اعضای سفارت جمهوری اسلامی ایران هر هفته با اسدی دیدار داشته‌اند و در ماه اسد ۱۴۰۰ نیز ۱۵۰۰ یورو به «حساب او در زندان برای تهیه مایحتاج» واریز شده است.

وزارت خارجه همچنین خبر داده که معاون و رایزن نمایندگی ایران با خبرنگار روزنامه «لالبیر» با هدف «اقدامات توجیهی رسانه‌ای درباره تاکید بر مصونیت قضایی» اسدی و توضیح اقدامات مجاهدین خلق دیدار کرده است.

گروه هکری «قیام تا سرنگونی» همچنین اسناد اقدامات وزارت خارجه برای مقابله با گروه مجاهدین خلق را منتشر کرده است.

گروه هکری «قیام تا سرنگونی» در ماه جوزای سال گذشته نیز اعلام کرده بود که در آستانه سالگرد مرگ روح‌الله خمینی، طی یک عملیات بیش از پنج هزار دوربین کنترول مراکز حکومتی و مناطق مختلف تهران و همچنین بیش از ۱۵۰ سایت و سامانه شهرداری تهران را از دسترس خارج کرده است.

این گروه همچنین برخی از وبسایت و سامانه‌های نهادهای دولتی از جمله سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را نیز هک کرده بود.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید