سیاست جدید امریکا؛ هر مقام بنگلادیشی انتخابات دموکراتیک را تضعیف کند تحریم می‌شود

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۰۴

وزارت خارجه امریکا روز چهارشنبه سیاست جدیدی را در حمایت از دموکراسی در بنگلادیش اعلام کرد. این وزارت نوشت که صدور ویزا برای هر فردی که روند انتخابات دموکراتیک در بنگلادیش را تضعیف کند، محدود خواهد شد.

این تصمیم به تاریخ ۱۳ ثور به حکومت بنگلادیش ابلاغ شده است.

وزارت خارجه امریکا در توضیح این سیاست نوشت: «اقداماتی که روند انتخابات دموکراتیک را تضعیف می کند شامل تقلب، ارعاب رای‌دهندگان، استفاده از خشونت برای جلوگیری مردم از حق آزادی تشکل و تجمع مسالمت‌آمیز، و ممانعت از آزادی بیان احزاب سیاسی، رای‌دهندگان، جامعه مدنی و رسانه‌ها، می‌شود.»

امریکا این تصمیم را سه هفته قبل به حکومت بنگلادیش ابلاغ کرده و گفته است که این سیاست می‌تواند شامل حال مقامات فعلی و سابق بنگلادیش، اعضای احزاب سیاسی طرفدار حکومت و اپوزیسیون، مجریان قانون، قوه قضاییه و ادارات استخباراتی شود.

آنتونی بلنکن، وزیر خارجه امریکا، در توییتر نوشت که هر کسی مسئول و یا شریک تضعیف روند انتخابات دموکراتیک در بنگلادیش شناخته شود، بر خود و اعضای خانواده‌اش محدودیت ویزا اعمال می‌شود.

در اوایل سال جاری میلادی، امریکا سیاست مشابهی را در حمایت از انتخابات دموکراتیک در نایجریا اعلام کرد. وزارت خارجه امریکا دو هفته پیش نوشت که برخی از افراد را که روند انتخابات دموکراتیک نایجریا را تضعیف کردند تحریم کرده است. اسم این افراد اما اعلام نشد.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید