رئیس حزب عوامی ملی در خیبر پختونخوا: افغانستان آینده‌ای ندارد و طالبان غلام امریکاست

شنبه ۱۴۰۲/۰۳/۰۶

رئیس حزب عوامی ملی در ایالت خیبر پختونخوا می‌گوید طالبان از همان اول پروژه امریکایی بود و تا امروز غلام امریکاست.

ایمل ولی‌خان به یک کانال خصوصی گفته افغانستان آینده‌ ندارد و تباه است. او گفت امریکا برای طالبان دالر نقد می‌فرستد تا جهان متوجه حمایتش از طالبان نشود.

او در گفتگو با سهیل اصغر خان در برنامه «خان کاست»، به وضعیت افغانستان اشاره کرد و گفت این کشور آینده‌ای ندارد و تباه است. او عمران خان را حامی طالبان دانست و ادعای طالبان مبنی بر شکست امریکا را ادعای محض خواند.

ایمل ولی‌خان گفت که امریکا طالبان را به قطر برد، همراهش گفتگو کرد و امروز نیز برای این گروه دالر می‌فرستد: «اینکه می‌گویند ما زنجیر‌های غلامی را شکستیم. این طالب خودش غلام کیست؟ طالب تحت امر کیست؟ با طالب در قطر کی گفتگو کرد؟ همین امروز طیاره‌های پر از دالر را کی‌ برای این‌ها می‌فرستد؟ برای این‌ها پول نقد می‌فرستد چون اگر از طریق بانک بفرستد تمام دنیا متوجه می‌شود.»

خالد زدران، سخنگوی پولیس طالبان در کابل در پاسخ به سخنان ایمل ولی خان در توییتر نوشت که حزب عواملی ملی با پول حامد کرزی در انتخابات خیبر پختونخوا پیروز شد و میلیون‌ها دالر از کرزی می‌گرفت. زدران نوشت که چون حالا به این حزب دالر نمی‌رسد همه چیز را در افغانستان سیاه می‌بیند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
جهان‌نما
سپړنه
خبرها

رادیو

پادکست‌ها