اکسپرس تریبون: حکومت بایدن از اظهارات خلیلزاد در مورد پاکستان ناخشنود است

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۰۸

روزنامه پاکستانی اکسپرس تریبون دوشنبه به نقل از منابعش نوشت که حکومت بایدن از اظهارات سفیر سابق امریکا درباره سیاست داخلی پاکستان و انتقادهایش از ارتش این کشور خشنود نیست.

واشنگتن احساس می‌کند که حرف‌های زلمی خلیلزاد می‌تواند بر روابط پیچیده امریکا و پاکستان تاثیر منفی بگذارد.

مقامات امریکایی گفته اند که از لحاظ قانونی این دیپلومات بازنشسته حق ابراز نظر درباره مسایل مورد علاقه‌اش دارد. اما، اظهارات تند او در حمایت از عمران خان و علیه رهبران نظامی پاکستان، به ویژه جنرال عاصم منیر، رئیس ستاد ارتش پاکستان، باعث نگرانی حکومت بایدن شده است.

منابع به اکسپرس تریبون گفته‌اند که وزارت خارجه امریکا نگرانی‌های خود را به خلیلزاد منتقل کرده و به او گفته است که در اظهار نظر در مورد سیاست داخلی پاکستان جانب احتیاط را رعایت کند.

هنوز مشخص نیست که خلیلزاد به این توصیه گوش می‌دهد یا خیر زیرا اظهارات او فردی است. از سوی دیگر، خلیلزاد سیاستمدار حزب جمهوری‌خواه است و بعید به نظر می‌رسد به توصیه حکومت دموکرات‌ها گوش دهد.

توییت‌های خلیلزاد انتقادهای تند مقامات پاکستانی را برانگیخته است. سفیر سابق امریکا در واکنش گفته که اظهارات او ناشی از نگرانی از وخامت اوضاع داخلی پاکستان است که می‌تواند پیامدهای خطرناکی برای منطقه داشته باشد.

اکسپرس تریبون به نقل از «ناظران امور پاکستان» می‌نویسد که خلیلزاد رابطه نزدیک با عمران خان دارد. آنها احتمال لابیگری او برای صدراعظم سابق پاکستان و با حمایت مالی حامیان عمران خان در امریکا را نیز مطرح کرده اند.

خیلزاد اتهام لابیگری و دریافت پول را رد کرده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سپړنه
خبرها
وادی رقابت
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.