رسمی شد؛ لیونل مسی از پاریسن‌ژرمن جدا می‌شود

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۱۱

کریستف گالتیه، سرمربی باشگاه پاریسن‌ژرمن تایید کرد که لیونل مسی، تابستان امسال از باشگاه فرانسوی جدا خواهد شد.

شنبه هفته بعد پاریسن‌ژرمن در آخرین هفته این فصل لیگ فوتبال فرانسه، میزبان تیم کلرمون است که آخرین بازی مسی در پاریس خواهد بود؛ چون قرارداد او پس از آن بازی به پایان می‌رسد و بعد از آن مسی بازیکن آزاد خواهد بود.

هر چند مقصد مسی تا هنوز مشخص نیست؛ اما از الهلال عربستان، اینتر میامی امریکا و بارسلونای اسپانیا به عنوان باشگاه‌های مقصد لیونل مسی یاد می‌شود. مسی در دو فصلی که برای پاریسن‌ژرمن بازی کرد، دو بار قهرمان فرانسه شد؛ اما به هدف اصلی باشگاه که قهرمانی در لیگ قهرمانان فوتبال اروپا بود، نرسید.

مسی فصل اول در لیگ فرانسه موفق نبود؛ اما در فصل دوم در تیم پاریسن‌ژرمن جا افتاد و توانست 21 گل و 20 پاس گل در تمامی رقابت‌ها به نام خودش ثبت کند.

گالتیه مربی پاریسن‌ژرمن گفت: «این شانس را داشتم که مربی بهترین بازیکن تاریخ باشم. این آخرین بازی او در پاریس است، امیدوارم به بهترین شکل از او استقبال شود، او این فصل بخش مهمی از تیم بوده و همیشه در دسترس است. فکر نمی‌کنم هیچ انتقادی متوجه او باشد.»

یک منبع نزدیک به کاپیتان تیم ملی ارجنتاین به رویترز گفته است که مسی پیشنهاد رسمی از باشگاه الهلال عربستان دریافت کرده است. از سوی دیگر باشگاه بارسلونا و سرمربی آن «ژاوی هرناندز»، در صدد بازگرداندن مسی به اسپانیا هستند؛ اما مشکل بزرگ کاتالان‌ها شرایط مالی و قوانین فیرپلی مالی لالیگا است که بازگشت مسی را مشکل کرده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
چرا اهمیت دارد
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.