سناتوران جمهوری‌خواه می‌خواهند تحریم‌های شدیدتری علیه طالبان در کانگرس تصویب کنند

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۱۱

فاکس‌ نیوز چهارشنبه گزارش داد که سناتوران جمهوری‌خواه قصد دارند در پاسخ به نقض حقوق بشر توسط طالبان، لایحه‌ای تحریم‌های جدید را به کانگرس امریکا تقدیم کنند.

در این لایحه از حکومت خواسته شده از هر نوع معامله و اعطای ویزه به طالبان خودداری شود.

این لایحه «قانون تحریم‌های طالبان» نام دارد که در صورت تصویب در کانگرس، تحریم‌های جدید و سخت نه تنها به خاطر نقض حقوق بشر بلکه نقش طالبان در فعالیت‌های تروریستی و تجارت موادمخدر بر این گروه وضع خواهد گردید.

سناتور جیم ریش و ۱۸ سناتور دیگر این لایحه را برای بحث و تصویب به کانگرس ارائه خواهند کرد. ریش از کانگرس خواست که لایحه را پس از ارائه، هرچه سریع‌تر تصویب کند.

او به فاکس نیوز گفت: «طالبان زنان، اقلیت‌ها و جوانان را سرکوب می‌کند؛ بر کمک‌های نیازمند چنگ می‌اندازد و افغانستان را بار دیگر به پناهگاه امن تروریست‌ها تبدیل کرده است. متاسفانه، حکومت بایدن در جلوگیری از این اقدامات طالبان ناکام مانده است.»

ریش افزود: «ما نباید انتظار داشته باشیم که طالبان با نق زدن [امریکا] رفتار خود را تغییر دهد.» او تاکید کرد که «افغانستان دوباره به یک دولت منفور تبدیل شده و سیاست‌های ما باید متناسب با این واقعیت تدوین شود.»

سناتوران جمهوری‌‌خواه از طالبان خواسته اند تا برای جلوگیری از تصویب تحریم‌های بیشتر، سیاست‌های خود را تغییر بدهد. از جمله، طالبان باید روابط خود را با تمام گروه‌های تروریستی قطع کرده، حقوق بشر، حقوق زنان و آزادی رسانه‌ها را رعایت کند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سپړنه
خبرها
جهان‌نما
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها