دستور ارتش پاکستان به رسانه‌ها؛ هر نوع پوشش خبری عمران‌خان را متوقف کنید

جمعه ۱۴۰۲/۰۳/۱۲

سازمان خبری انترسپت گزارش داد در هفته جاری ارتش پاکستان مسئولین رسانه‌‌های مهم این کشور را به جلسه‌ محرمانه در اسلام‌آباد فراخوانده و به آنان دستور داده است تا پوشش خبری عمران‌خان را متوقف کنند.

مسئولین رسانه‌ها گفته‌اند که پیام ارتش صریح و مستقیم بود و امکان رد آن وجود نداشت.

انترسپت نوشت، بررسی سایت‌های رسانه‌های پاکستان از روز پنجشنبه گذشته و پس از این جلسه نشان می‌دهد که عمران‌خان از اخبار ناپدید شده است. اینترسپت یک سازمان خبری غیرانتفاعی در امریکا است که برای خبرنگاری بدون سانسور کار می‌کند.

یکی از روزنامه‌نگاران که از ترس دستگیری و پیگرد قانونی نخواست نامش فاش شود گفت: «آن‌ها [ارتش] اهرم‌های زیادی برای آسیب‌رساندن به صاحبان شرکت‌های رسانه‌‌ای دارند.»

روزنامه‌نگاران گفته‌اند که دستور به این صراحت را نمی‌توان به صورت کتبی ارائه کرد. سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های الیکترونیکی پاکستان یا پمرا هرچند هفته گذشته دستور مبهمی صادر کرد و از رسانه‌ها خواست تا از پوشش خبری نفرت‌پراکنان و آشوبگران اجتناب کنند، اما صریحا از نخست‌وزیر سابق این کشور اسم نبرد.

پس از این دستور ارتش، عمران‌خان بیشتر به پلتفرم‌های دیگر مانند توییتر رو آورده است. هرچند توییتر نیز از سانسور در امان نیست و برخی از کاربران گفته‌اند که پس از نوشته‌های حمایتی از خان، از آن‌ها خواسته شده تا مطالب‌شان را حذف کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
چرا اهمیت دارد
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.