رهبران و نمایندگان ۷۸ کشور خارجی در مراسم تحلیف اردوغان شرکت می‌کنند

شنبه ۱۴۰۲/۰۳/۱۳

رسانه‌های ترکیه گزارش دادند که مراسم سوگند رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور این کشور با حضور سران و نمایندگان بیش از ۷۸ کشور جهان برگزار می‌شود.

گزارش شده که بیش از پنج هزار نفر از جمله شماری از زلزله‌زدگان اخیر ترکیه به این مراسم دعوت شده‌اند.

گفته شده که رهبران ۳۴ کشور و مقام‌های ارشد دهها کشور دیگر و همچنین آنتونیو گوترش، دبیرکل ناتو در این مراسم حضور خواهند داشت.

روسای جمهور ترکمنستان، ازبیکستان، آذربایجان، قزاقستان، قرقیزستان، بلغارستان، بنگلادش، افریقای جنوبی، کووسوو، گینه نو، رئیس‌جمهور سابق آلمان، نخست‌وزیر سابق سویدن، نخست‌وزیر پاکستان، ارمنستان، وزیران خارجه یونان و مصر از مهمانان این مراسم خواهند بود.

رجب طیب اردوغان در بخشی از این مراسم، ضمن گذاشتن اکلیل گل بر مزار مصطفی کمال اتاتورک، کتاب ویژه «میثاق ملی» را امضا خواهد کرد.

آقای اردوغان در ادامه مراسم روز شنبه (۱۳ جوزا)، در مقر کاخ ریاست جمهوری ترکیه دوره جدید کاری‌اش را آغاز و در این مراسم در مورد نقشه راه آینده ترکیه نیز صحبت خواهد کرد.

اعضای کابینه حکومت اردوغان نیز در مراسم امروز معرفی خواهند شد.

رجب طیب اردوغان در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری به تاریخ ۲۸ می، با کسب ۵۲.۱۴ درصد آرا به عنوان سیزدهمین رئیس‌جمهور ترکیه انتخاب شد.

آقای اردوغان در ادامه مراسم روز شنبه (۱۳ جوزا)، در کاخ ریاست جمهوری ترکیه دوره جدید کاری‌اش را آغاز و در این مراسم در مورد نقشه راه آینده ترکیه نیز صحبت خواهد کرد.

اعضای کابینه حکومت اردوغان نیز در مراسم امروز معرفی خواهند شد.

رجب طیب اردوغان در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری در ۲۸ می، با کسب ۵۲.۱۴ درصد آرا به عنوان سیزدهمین رئیس‌جمهور ترکیه انتخاب شد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

گفت‌وگوی ویژه
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.