رسمی؛ کریم بن‌زما از رئال مادرید جدا شد

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۱۴

کریم بن‌زما، ستاره فرانسوی رئال مادرید که آخرین ضلع مثلث «بی‌بی‌سی» در این باشگاه بود، پس از 14 سال درخشش از جمع کهکشانی‌ها جدا شد. بن‌زما 647 بازی برای رئال مادرید انجام داد، 353 گل به ثمر رساند و 25 جام به دست آورد. او بهترین بازیکن سال یوفا شد و توپ طلا را نیز فتح کرد.

بن‌زما سال گذشته که رئال مادرید، قهرمان لیگ قهرمانان فوتبال اروپا شد، درخشان‌ترین بازیکن تیمش بود و با 15 گل، جایزه آقای گلی مسابقات را به دست آورد.

او زمانی که 21 ساله بود، از لیون فرانسه به جمع کهکشانی‌ها پیوست و به بازیکن کلیدی در باشگاه مادریدی بدل شد. بن‌زما در این 14 سال، پنج لیگ قهرمانان، پنج جام باشگاه‌های جهان، چهار سوپر جام اروپا، چهار قهرمانی در لالیگا، سه جام حذفی و چهار سوپرجام فوتبال اسپانیا را بالای سر برد.

رئال مادرید در یک بیانیه، رسما جدایی بن‌زما را اعلام کرد و نوشت: «باشگاه رئال مادرید و کریم بن‌زما، کاپیتان ما به توافق رسیدند که به دوران فوق‌العاده و فراموش نشدنی او به عنوان بازیکن این باشگاه خاتمه دهند. رئال مادرید مایل است مراتب سپاس‌گزاری و علاقه بسیارش را به بازیکنی که یکی از بزرگ‌ترین اسطوره‌های ماست ابراز کند.»

قرارداد بن‌زما در پایان بازی امشب رئال مادرید با اتلتیک بیلبائو به پایان می‌رسد. گفته می‌شد که قرارداد این بازیکن برای یک فصل دیگر تمدید می‌شود؛ اما بن‌زما تصمیم گرفته است تا از جمع رئالی‌ها جدا شود.

گفته می‌شود باشگاه الاتحاد عربستان، پیشنهاد قرارداد همکاری دو ساله به ارزش هر سال 200 میلیون یورو به بن‌زما ارائه داده است.

باشگاه رئال مادرید قصد دارد روز سه شنبه همین هفته، مراسم رسمی خدا حافظی بن‌زما را برگزار کند.

بن‌زما چهارمین بازیکن پس از مارکو آسنسیو، ماریانو دیاز و ادن هازارد است که امسال از رئال مادرید جدا می‌شود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
سرانجام، قانون
نگاه ژرف

رادیو

پادکست‌ها