لایحه تمدید برنامه ویزه مخصوص مهاجرتی برای افغان‌ها به کانگرس تقدیم شد

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۱۵

سه عضو دموکرات و جمهوری‌خواه کانگرس دوشنبه گفتند لایحه تمدید برنامه ویزه ویژه مهاجرتی یا اس‌آی‌وی برای افغان‌ها را به مجلس نمایندگان ارائه کرده‌اند.

آن‌ها می‌خواهند این برنامه برای ۵ سال دیگر تمدید شود تا افغان‌های بیشتری از آن استفاده کنند.

برنامه ویزه مخصوص به کارمندان محلی حکومت امریکا کمک می‌کند تا اقامت دایم ایالات متحده را به دست بیاورند. با خروج امریکا از افغانستان نزدیک به دو سال پیش، شمار زیادی از افغان‌های مستحق این برنامه در انتظار دریافت ویزه مخصوص اند.

جیسن کرو که در افغانستان خدمت کرده است، برد ونسترپ و ارل بلومنور در بیانیه‌ای گفتند: «به موجب قانون حفاظت از متحدان افغان، برنامه اس‌آی‌وی برای افغان‌ها برای پنج سال دیگر تمدید خواهد شد و ۲۰ هزار ویزه مخصوص بیشتر اعطا خواهد گردید.»

بیانیه می‌افزاید: «نیاز است تا استراتژی جدید برای طی مراحل بهتر درخواست‌های مهاجرتی و همکاری نزدیک ماموران اداره مهاجرت با دیگر نهادها روی دست گرفته شود.»

جسن کرو گفت که با این لایحه قانونی قصد دارند موانع دست‌و‌پاگیر اداری را از سرراه متقاضیان ویزه مخصوص بردارند تا افغان‌های بیشتری از این برنامه استفاده کنند.

بر بنیاد یک گزارش انجمن «وارتایمز الایز» در سال ۱۴۰۱، تنها ۳ درصد متقاضیان واجد شرایط برای برنامه ویزه مخصوص امریکا درخواست داده‌اند.

بنا به تخمین این انجمن، حدود ۷۸ هزار متقاضی افغان در افغانستان و کشورهای دیگر باقی مانده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
چرا اهمیت دارد
جهان‌نما
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.