نماینده پاکستان درباره تعامل جهان با طالبان: ملا هبت‌الله منزوی است و با کسی نمی‌بیند

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۳/۱۶

آصف درانی، نماینده پاکستان برای افغانستان در مصاحبه‌ای ادعا کرد که کشورهای جهان، از جمله امریکا، با طالبان در کابل و دوحه «رابطه مستقیم» دارند.

او گفت تنها کسی که نمی‌خواهد با کسی ببیند و «منزوی» است، ملا هبت‌الله آخند است.

درانی در مصاحبه با مرکز تحقیق و مطالعات امنیت پاکستان گفت که «۲۱ سفارت در کابل و ۱۶ سفارت، به شمول سفارت ایالات متحده، در دوحه» با طالبان در تماس اند.

او در رابطه به تعامل جهان با طالبان گفت: «این جهان نیست که رابطه نمی‌خواهد، این ملا هبت‌الله آخند است که گوشه‌گیر است و با مردم نمی‌بیند. به جز این، جهان با رژیم طالبان در تماس است.»

هرچند او با خبر دیدار نخست وزیر قطر با ملاهبت‌الله با تردید برخورد کرد، اما افزود که اگر این ملاقات واقعیت داشته باشد، نشانه تغییر در تعامل رهبر طالبان با کشورهای دیگر است.

تا هنوز هیچ تصویری از ملا هبت‌الله نشر نشده است، اما طالبان خبرهای دیدار او با مقامات و مسئولان محلی طالبان در کابل و قندهار را نشر می‌کند.

این گروه درباره مخفی بودن رهبر خود توضیح رسمی نداده است.

نماینده ویژه پاکستان برای افغانستان در مورد رسمیت‌شناسی طالبان گفت که این تصمیم را پنج عضو دایمی شورای امنیت ملل متحد خواهد گرفت.

آصف درانی پاکستان را قربانی تحولات افغانستان دانست و گفت که به دلیل بی‌ثباتی روزانه هزاران نفر بدون طی مراحل قانونی از افغانستان به پاکستان وارد می‌شوند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
بحث روز
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.