عمران خان به دست داشتن در قتل یک وکیل برجسته پاکستانی متهم شد

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۱۷

فرزند عبدالرزاق شر، وکیلی که روز سه‌شنبه در کویته ترور شد، صدراعظم سابق پاکستان را به قتل پدرش متهم کرد.

سراج احمد پس از درج شکایت رسمی در اداره پولیس، در بیانیه‌ای گفت که پدرش پس از درخواست محاکمه عمران خان به جرم خیانت ملی کشته شد.

او افزود: «با اطمینان می‌تواند بگوید که به این دلیل او و افراد حزب تحریک انصاف پدرم را کشتند تا در دل دیگران وحشت بیندازند.»

عمران خان اتهام قتل این وکیل ارشد دادگاه عالی را «احمقانه» خواند.

سراج احمد گفت که پدرش پس از درج شکایت علیه نخست وزیر سابق تهدیدهای جانی دریافت کرده بود.

عبدالرزاق شر ماه گذشته شکایتی علیه عمران خان به دادگاه عالی ایالت بلوچستان تسلیم کرد. او گفت که عمران خان باید به خاطر اقدام برای انحلال پارلمان پاکستان، به جرم خیانت ملی محاکمه شود.

شر استدلال کرد که عمران خان با این کار می‌خواست جلو رای عدم اعتماد و کنار زدنش از مقام نخست وزیری را بگیرد.

عمران خان روز چهارشنبه با نشر یک ویدیو اتهام قتل را مضحک خواند و گفت که هنوز به طور رسمی از متهم شدن در این «پرونده احمقانه» اطلاع نیافته است.

با این که پولیس هنوز فردی را در ارتباط به پرونده این وکیل پاکستانی دستگیر نکرده است، اما ترور او دستمایه انتقام‌گیری سیاسی شده است.

عطاالله ترار، دستیار شهباز شریف نخست وزیر پاکستان، روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری، عمران خان را متهم کرد که در پشت طرح ترور عبدالرزاق شر قرار دارد.

در واکنش، رووف حسن، یکی از مقامات حزب تحریک انصاف با صدور بیانیه ای گفت که شهباز شریف و رانا ثناالله، وزیر داخله پاکستان در این قتل دست دارند.

قتل وکیل دادگاه یکی از ۱۰۰ پرونده‌ای است که علیه عمران در چند ماه گذشته تشکیل شده است. او ارتش و حکومت را متهم کرده که برای زندانی شدن او و از بین بردن حزب تحریک انصاف تلاش دارند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
فرهنگ افغانستان
سپړنه
خبرها

رادیو

پادکست‌ها