وزیر خارجه امریکا: بر جلوگیری از ظهور مجدد داعش تمرکز کنیم

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۱۸

آنتونی بلینکن می‌گوید که امریکا و اعضای ائتلاف جهانی به مقابله با افراط‌گرایی و تروریسم برای شکست داعش ادامه خواهند داد.
وزیر خارجه امریکا در توییتی نوشت: «داعش را در میدان نبرد در سوریه و عراق شکست داده‌ایم، باید تمرکز خود را حفظ کنیم تا از ظهور مجدد آن جلوگیری کنیم.»

به گزارش عرب نیوز، آقای بلینکن روز چهارشنبه (۱۷ جوزا) در افتتاحیه نشست شورای همکاری خلیج فارس در ریاض گفته که این شورا «نقطه مرکزی تلاش‌های ما برای خاورمیانه پایدارتر، امن‌تر و مرفه‌تر است.»

موضوعات کلیدی منطقه‌ای از جمله درگیری‌ها در یمن، سودان، سوریه و سرزمین‌های فلسطینی در دستور کار نشست روز چهارشنبه بوده است.

آنتونی بلینکن خطاب به وزیران شورای همکاری خلیج فارس گفت: «ما با هم برای دستیابی به راه‌حلی برای درگیری در یمن و برای ادامه مقابله با رفتار بی‌ثبات‌کننده ایران» از جمله توقیف نفت‌کش‌ها در آب‌های بین‌المللی کار می‌کنیم.

آنتونی بلینکن در جریان سفر به عربستان، با محمد بن سلمان ولیعهد و فیصل بن فرحان، وزیر خارجه این کشور دیدار و گفتگو کرده است.

عرب نیوز نوشت که در دیدار وزیران خارجه امریکا و عربستان سعودی، دو طرف تصمیم گرفتند به همکاری برای مقابله با تروریسم، حمایت از تلاش‌ها برای ایجاد صلح پایدار در یمن و ارتقای ثبات، امنیت، کاهش تنش و یکپارچگی در منطقه ادامه دهند.
آنها همچنین در گفت‌وگوهای شان متعهد شدند که به همکاری قوی خود برای پایان دادن به جنگ در سودان ادامه دهند.
آقای بلینکن روز پنجشنبه (۱۸ جوزا) در توییت دیگری نوشت که او در این نشست با همتایان خود از کشورهای سراسر افریقای غربی گفت‌وگوی سازنده‌ای داشته است.
او افزود: «مشارکت دیپلوماتیک و امنیتی ما در سراسر منطقه برای مقابله با تروریسم و ناامنی ارزشمند است.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
گفت‌وگوی ویژه

رادیو

پادکست‌ها

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.