مسئول روابط خارجی جبهه مقاومت: جهان از جبهه مقاومت ملی حمایت سیاسی کند

جمعه ۱۴۰۲/۰۳/۱۹

علی میثم نظری، مسئول روابط خارجی جبهه مقاومت ملی در نشست عمومی که از سوی کمیته دائمی امور خارجه و توسعه بین‌المللی پارلمان کانادا برگزار شد، از جامعه جهانی خواست برای ایجاد یک بدیل دموکراتیک در افغانستان از این جبهه حمایت معنوی و سیاسی کند.

مسئول روابط خارجی جبهه مقاومت گفت که افغانستان در آینده به دلیل چنددستگی طالبان و ضعف آنان در برقراری امنیت و ثبات با خلاء قدرت مواجه می‌شود.

آقای نظری روز پنجشنبه (۱۸ جوزا) در این نشست در پاسخ به پرسش‌های اعضای این کمیته درباره توقعات جبهه مقاومت ملی از کانادا گفت که این جبهه از جامعه جهانی و سایر کشورهایی مثل کانادا می‌خواهد تا آنان را مورد حمایت معنوی و سیاسی قرار بدهد.

او همچنین توضیح داد که جبهه مقاومت ملی افغانستان در یک روند سیاسی در ویانا به منظور دستیابی به وحدت و اجماع در میان مخالفان طالبان برای تشکیل یک بدیل دموکراتیک سهیم است.

علی میثم نظری همچنین خواستار ایجاد یک مکانیزم درست برای تخصیص کمک‌ها به مردم افغانستان و جلوگیری از سوء استفاده آنها از سوی طالبان شد.

آقای نظری از وضع تحریم‌های جامعه جهانی به عنوان یگانه اهرم فشار ممکن بر طالبان یاد کرده و گفت که وضع تحریم‌ها می‌تواند فروپاشی طالبان را تسریع کند.

مسئول روابط خارجی جبهه مقاومت ملی در این نشست با اشاره به گزارش تازه عفو بین‌الملل درباره نقض حقوق بشر توسط طالبان توضیح داد که این گروه در نقاط مختلف افغانستان مرتکب جرایم جنگی علیه غیرنظامیان شده‌اند.

او همچنین با انتقاد از این که تخصیص کمک‌ها فقط نمی‌تواند بحران بشری فعلی در افغانستان را حل کند بر ضرورت ایجاد یک سازوکار شفاف برای جلوگیری از دستبرد طالبان به منابع مالی کمکی در افغانستان تاکید کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
خبرها
جهان‌نما
گفت‌وگوی ویژه

رادیو

پادکست‌ها