یافته‌های پژوهش تازه: بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در هند به مرض شکر مبتلا هستند

جمعه ۱۴۰۲/۰۳/۱۹

بر اساس پژوهش تازه‌ای که در مجله پزشکی لنست منتشر شده، حدود ۱۰۱ میلیون نفر در هند ( ۱۱.۴ درصد جمعیت) به دیابت یا بیماری شکر مبتلا هستند.

نظرسنجی‌ دیگری که به سفارش وزارت بهداشت هند انجام شد نیز نشان می‌دهد که ۱۳۶ میلیون نفر (۱۵.۳ درصد جمعیت هند) در مرحله پیش دیابت هستند.

پیش دیابت مرحله‌ای از ابتلا به این بیماری است که در آن سطح قند خون بالاتر از حد طبیعی است، اما هنوز به اندازه کافی بالا نیست که به عنوان دیابت نوع ۲ تشخیص داده شود. دیابت نوع ۲ شایع‌ترین شکل این بیماری است.

به گفته محققان، شیوع دیابت در میان هندی‌ها بسیار بیشتر از تخمین‌های قبلی است.

سازمان جهانی بهداشت تخمین زده است که ۷۷ میلیون نفر شهروند هند از دیابت رنج می‌برند و نزدیک به ۲۵ میلیون نفر پیش دیابتی دارند که در آینده نزدیک در معرض خطر ابتلا به دیابت هستند.

داکتر آنجانا، از محققان برجسته این پژوهش به اندیا اکسپرس گفت: «اگر شما مبتلا به پیش دیابت هستید، رفتن به مرحله دیابت در جمعیت ما (هند) بسیار بسیار سریع است؛ بیش از ۶۰ درصد از افراد مبتلا به پیش دیابت در پنج سال آینده به دیابت گرفتار خواهند شد.»

در این تحقیق که توسط بنیاد تحقیقات دیابت مدرس با همکاری شورای تحقیقات پزشکی هند انجام شده، ‌۱۱۳ هزار شرکت کننده بالاتر از ۲۰ سال در هر ایالت هند مورد آزمایش قرار گرفته‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها