ترامپ می‌گوید در پرونده نگهداری اسناد محرمانه دولتی، رسماً متهم به ارتکاب جرم شده است

جمعه ۱۴۰۲/۰۳/۱۹

رئیس جمهور سابق امریکا پنجشنبه اعلام کرد که از سوی وزارت دادگستری در پرونده نگهداری اسناد محرمانه پس از پایان خدمت، متهم شده است.

رویترز گزارش داد که ترامپ با ۷ فقره اتهام مربوط به نگهداری غیرقانونی اسناد محرم و اخلال در تحقیقات رو‌به‌رو است.

ترامپ گفته است که روز سه‌شنبه برای تفهیم اتهام در دادگاه فدرال در میامی حضور خواهد یافت.

او در شبکه اجتماعی تروت سوشال با لحنی خشمگینانه نوشت: «حکومت فاسد بایدن به وکلای من اطلاع داده است که در ارتباط به آن صندوق‌های کذایی[اسناد دولتی] رسماً متهم شده ام.»

رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که ترامپ از سوی هیئت منصفه در ارتباط به نگهداری غیرقانونی اسناد طبقه‌بندی شده دولتی و ایجاد مانع در تحقیقات متهم شده است.

این دومین بار است که ترامپ از سوی هیئت منصفه در یک پرونده جزایی متهم می‌شود. او پیش از این در ماه حمل در پرونده پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم‌های پورن رسماً متهم شد و در دادگاه ظاهر گردید.

این پرونده پس از آن شکل گرفت که حدود یکسال پیش، ماموران امریکایی حدود ۱۳ هزار سند دولتی را از اقامتگاه ترامپ در فلوریدا به دست آوردند. از این جمله حدود ۱۰۰ سند محرمانه بود.

بر اساس قانون، او باید بعد از پایان ریاست جمهوری این اسناد را تحویل می‌داد و وکلای رئیس جمهور پیشین هم گفته بودند که این کار انجام شده است. ولی، تحقیقات بعدی نشان داد که آنها در این مورد به وزارت دادگستری دروغ گفته بودند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
جهان‌نما
سپړنه
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.