تیم ملی فوتبال افغانستان امشب به مصاف قرقیزستان می‌رود

جمعه ۱۴۰۲/۰۳/۱۹

نخستین دوره رقابت‌های فوتبال قهرمانی مرکز آسیا امشب با حضور تیم‌های ملی فوتبال بزرگسالان افغانستان، قرقیزستان، اوزبیکستان، ایران، تاجیکستان، ترکمنستان و عمان در شهر بشکک قرقیزستان آغاز می‌شود و تیم ملی فوتبال افغانستان در افتتاحیه این مسابقات با قرقیزستان بازی می‌کند.

این رقابت‌ها در دو گروه برگزار می‌شود. در گروه اول این مسابقات که میزبانی آن به عهده‌ی شهر تاشکند اوزبیکستان است، چهار تیم اوزبیکستان، تاجیکستان، ترکمنستان و عمان حضور دارند. بازی‌های گروه دوم نیز که سه تیم افغانستان، ایران و قرقیزستان در آن حاضر هستند، در شهر بشکک قرقیزستان برگزار می‌شود.

این رقابت‌ها از امشب بیستم جوزای 1402 شروع می‌شود و تا سی‌ام همین ماه ادامه خواهد داشت.

تیم ملی فوتبال افغانستان ابتدا ساعت 7:30 امشب به وقت کابل و در ورزشگاه دالان عمرزاکوف بشکک با قرقیزستان میزبان می‌کند؛ بعد از آن روز سه شنبه هفته بعد به مصاف ایران خواهد رفت.

عبدالله المطیری مربی کویتی افغانستان با امرالدین شریفی، مهاجم تیم ملی فوتبال کشور در کنفرانس خبری پیش از بازی حاضر شدند. المطیری به خبرنگاران گفت که مسابقه فردا برای هر دو تیم بسیار مهم است؛ چون هم من و هم استفان تارکویچ مربی قرقیزستان، جدیدا هدایت تیم‌های خود را به عهده گرفته‌ و فرصت زیادی برای کسب آمادگی و شناخت از بازیکنان در اختیار نداشته‌ایم.

المطیری گفت که تمرکز ما روی استفاده از بازیکنان داخلی است و مطمئن هستم که بازیکنانم کیفیت لازم را برای رقابت در این مسابقات دارند. در بازی فردا سعی می‌کنیم ابتدا بازی را کنترل و بعد از آن چشم به ضد حمله و باز کردن دروازه‌ حریف داشته باشیم.

او گفت، تیم قرقیزستان در خانه بازی می‌کند و از مزیت میزبانی و شرایط مساعد آب و هوا برخوردار است. هوا در اینجا گرم است و ما پیش از حضور در مسابقات، برای قرار گرفتن در چنین شرایط، به عربستان رفتیم تا خود را برای مسابقه در هوای گرم آماده کنیم. شرایط آسان نیست؛ اما من و بازیکنانم برای کسب افتخار تلاش خواهیم کرد.

استفان تارکویچ مربی قرقیزستان نیز گفت. بازیکنانم از اول جون به صورت جدی تمرین کرده‌اند. من نقاط ضعف و قوت تیم خود را بررسی کرده‌ام. انتظار دارم که تماشاگران نیز از این بازی استقبال کنند.

میرلان مورزایف، مهاجم تیم ملی قرقیزستان نیز در کنفرانس خبری گفت، من چند بازیکن تیم ملی فوتبال افغانستان را که در مسابقات جنوب آسیا قهرمان شدند، می‌شناسم. تیم ما صد در صد آماده است و همه برای پیروزی در بازی فردا تلاش خواهیم کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
تاریخ معاصر افغانستان
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.