وزارت مالیه پاکستان: بیش از ۱۲ میلیون پاکستانی در شش ماه برای کار به ۵۰ کشور مهاجرت کردند

جمعه ۱۴۰۲/۰۳/۱۹

وزارت مالیه پاکستان با انتشار نتایج یک تحقیق اعلام کرد که از ماه دسامبر ۲۰۲۲ به این‌سو، حدود ۱۲.۴ میلیون شهروند این کشور برای کار به ۵۰ کشور جهان مهاجرت کرده‌اند.

طبق این آمار، اکثریت این افراد را عربستان سعودی و امارات متحده عربی به کار استخدام کرده‌اند.

عمان، بحرین و مالزیا نیز از کشورهایی اند که شهروندان پاکستانی را برای استخدام جذب کرده‌اند.

وزارت مالیه پاکستان گفته مهاجرت این شهروندان از طریق مراحل رسمی صورت گرفته است.

دلیل افزایش هجوم شهروندان پاکستان به کشورهای حوزه خلیج فارس، راه‌اندازی پروژه‌های توسعه‌ای بزرگ در این کشورها گفته شده است. طبق گزارش، بیش از ۹۶ درصد شهروندان پاکستان برای کار به این کشورها مهاجرت کرده‌اند.

آمارگیری وزارت مالیه پاکستان که روز پنجشنبه منتشر شد، همچنین نشان می‌دهد که اشتغال در این کشور به ۶۷.۲۵ میلیون در سال مالی ۲۰۲۱ افزایش یافته است. این رقم در سال مالی ۲۰۱۹، ۶۴ میلیون بود. با این حال، این تحقیق درباره سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ چیزی نگفته است.

در این تحقیق همچنین پیش‌بینی شده که رشد تولید ناخالص داخلی پاکستان امسال ۰.۲۹ درصد خواهد خواهد بود؛ در حالی که این کشور در این زمینه رشد ۵ درصدی را هدف تعیین کرده بود.

پاکستان با ۲۲۹ میلیون نفوس پنجمین کشور پر جمعیت جهان است و بخشی از درآمد اقتصادی این کشور از طریق استخدام شهروندانش در خارج تامین می‌شود.

در ماه‌های گذشته، به دلیل کاهش ارزش ارز و حوادث طبیعی در پاکستان، این کشور با چالش اقتصادی و بدهی‌های هنگفت‌ روبه‌رو شده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

بحث روز
جهان‌نما
خبرها
نگاه ژرف

رادیو

پادکست‌ها

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.