فوتبال مقدماتی یورو ٢٠٢٤؛ هالند و فرانسه در مهمترین دیدارها، مقابل حریفان پیروز شدند

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۱۶

مسابقات فوتبال دور پنجم مقدماتی یورو ٢٠٢٤ امشب در اروپا آغاز شد و در بازیهای مهم، تیم ملی هالند از گروه دوم، در ورزشگاه فلیپس اشتادیون هالند با نتیجه ٠-٣ یونان را شکست داد. در دیگر مسابقه تیم فرانسه در ورزشگاه استادو فرانس فرانسه، با حساب ٠-٢، جمهوری ایرلند را از پیش رو برداشت.

در شبی که دومفریز، بازیکن هالند درخشان ظاهر شد، لاله‌های نارنجی توانستند سه بار دروازه یونان را باز کنند. گل اول این تیم را مارتین ده رون در دقیقه ١٧ به ثمر رساند، کودی خاکپو نیز در دقیقه ٣١ گل دوم را وارد دروازه یونان کرد و هشت دقیقه بعد، ووت وخهورست، موفق به زدن گل سوم شد.

نیمه نخست این مسابقه ٠-٣ به سود هالند به پایان رسید. در نیمه دوم تغییری در نتیجه مسابقه نیامد و هالند با همان سه گل به پیروزی رسید.

در دیگر مسابقه از گروه دوم، فرانسه با گل‌های اورلین شوامنی در دقیقه ١٩ و مارکوس تورام در دقیقه ٤٩، دو بر صفر ایرلند را از پیش رو برداشت تا در پنجمین مسابقه، پنجمین پیروزی‌ خود را جشن بگیرد.

فرانسه با این برد پانزده امتیازی شد و جایگاهش را در صدر جدول رده‌بندی محکم‌تر کرد.

از نکات مهم این مسابقه، مصدومیت اولیویه ژیرو در دقیقه ٢٦ نیمه اول بود. او جایش را به مارکوس تورام داد که گل دوم فرانسه را به ثمر رساند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
بحث روز
الماس شرق - احمد ظاهر

رادیو

پادکست‌ها