مسابقات UFC ٢٩٣؛ نصرت حق‌پرست، ورزشکار مبارزات افغانستان با «گرگِ تنها» مبارزه می‌کند

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۱۶

دو روز دیگر نصرت حق‌پرست، ورزشکار مبارزات آزاد افغانستان در دور ٢٩٣ مسابقات UFC، مقابل لاندون کوی‌نونز، مبارز امریکایی که لقب‌ او «گرگ تنها» است، در شهر سیدنی استرالیا وارد قفس می‌شود. حق‌پرست، ١٩ ریکارد حرفه‌ای در مبارزات آزاد دارد که حاصل آن ١٤ پیروزی و ٥ شکست است.

این مسابقه در وزن ٧٠.٣ کیلوگرام و در دسته سبک وزن برگزار می‌شود. لاندون کوی‌نونز، حریف حق‌پرست، دارای ٩ ریکارد، ٧ برد، یک شکست و یک مساوی است.

ورزشکار امریکایی ٢٧ ساله و حق‌پرست ٢٨ ساله است. از نظر قد و قامت، ورزشکار افغانستان با ١.٧٨ متر، سه سانتی‌متر نسبت به مبارز امریکایی بلند قامت‌تر است.

این مسابقه در ورزشگاه ٢١هزار نفری قدوس بانک آره‌نا (Qudos Bank Arena) و در شهر سیدنی استرالیا برگزار می‌شود.

آخرین مسابقه کوی‌نونز در دوم مارچ ٢٠٢٣، در سازمان TUF بوده و حق‌‌پرست نیز در سوم سپتمبر ٢٠٢٢ در سازمان UFC وارد قفس مبارزه شده است.

بیش از یک سال است که نصرت حق‌پرست مبارزه نکرده است. دلیل آن نیز لغو شدن برخی مسابقات او است. حق‌‌پرست متولد افغانستان است و کوی‌نونز نیز در فلوریدا امریکا به دنیا آمده است.

بر اساس گزارش سایت تاپولوژی، حق‌پرست که در هامبورگ آلمان زندگی می‌کند، تا حالا ١٢٥ هزار دالر در مبارزات آزاد درآمد داشته است؛ اما مقدار درآمد حریف او مشخص نیست.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
بحث روز
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها