افغانستان ١ - ١ بنگلادیش؛ شاگردان المطیری در یک دیدار جنجالی و خشن مساوی کردند

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۱۶

تیم‌های ملی فوتبال افغانستان و بنگلادیش عصر امروز در دومین دیدار و در ورزشگاه «باشوندارا کینگز» بنگلادیش به مصاف یکدیگر رفتند. در یک زمین لغزنده و مسابقه‌ای که جنجالی دنبال شد، عبدالله المطیری در دقیقه ١٧ از میدان مسابقه اخراج شد و در نهایت دو تیم به نتیجه ١-١ مساوی رضایت دادند.

افغانستان در این دیدار که قضاوت آن به عهده «پراجوول چتری» داور نیپالی بود، با ترکیب فیصل حمیدی، ذوالفقار نظری، مصور احدی، محبوب حنفی، فرزاد عطایی، مصطفی آزاد زوی، فرشاد نور (کاپیتان)، فیصل شایسته، امید پوپلزی، توفی سکندری و جبار شرزه به میدان آمد.

میدان مسابقه به دلیل ریزش باران لغزنده شده و شرایط را برای بازیکنان سخت کرده بود. دو تیم در نیمه نخست درگیری‌های زیادی داشتند و مسابقه از وضعیت یک بازی دوستانه خارج شده بود.

در دقیقه ١٧ مسابقه بازیکنان بنگلادیش، محبوب حنفی مدافع تیم افغانستان را با خطای شدید در کناره‌های زمین متوقف کردند؛ همین مسأله موجب درگیری بازیکنان دو تیم و اعتراض شدید و بعد از آن درگیری عبدالله المطیری سرمربی کویتی افغانستان با داور مسابقه شد.

داور نیز المطیری را با کارت سرخ جریمه کرد و او از بازی اخراج شد تا ریکارد دریافت کارت سرخ را به نام خودش ثبت کند. المطیری در پنج مسابقه که همراه تیم ملی افغانستان بوده، سه بار از میدان اخراج شده است.

نیمه اول این مسابقه با وجود این درگیری‌ها و در حالی که داور ٤ دقیقه وقت اضافه گرفته بود، ٠ - ٠ مساوی تمام شد.

در نیمه دوم نیز دو تیم درگیرانه بازی کردند. در دقیقه ٥٢ مسابقه افغانستان صاحب کرنر شد.

امید پوپلزی از سمت راست دروازه بنگلادیش توپ را دقیقا روی سر جبار شرزه فرستاد و او هم با وجودی که از سوی مدافع حریف زیر فشار بود، با ضربه سر دروازه بنگلادیش را باز کرد تا نتیجه یک بر صفر به سود افغانستان شود.

پس از این گل، هواداران بنگلادیش که با شور و هیجان زیاد تیم خود را تشویق می‌کردند، اندکی آرام شدند.

در ادامه مسابقه و در دقیقه ٦٢ نیمه دوم، ده دقیقه بعد از گل شیران خراسان، بنگلادیش توسط «شیخ مرسلین» مهاجم این تیم، دروازه افغانستان را با یک بغل پای زمینی باز کرد تا بازی ١-١ مساوی شود.

در دقیقه ٧٦ بازی فرشاد نور کاپیتان افغانستان مصدوم شد و با برانکارد از بازی بیرون رفت. او بازوبند کاپیتانی را به فیصل شایسته سپرد.

در دقایق باقی مانده بازی، درگیری‌ها هم‌چنان ادامه داشت و فیصل شایسته، بازیکن افغانستان که تعویض شده و روی نیمکت ذخیره‌ها بود، در وقت‌های اضافه نیمه دوم توسط داور از کنار زمین اخراج شد.

تیم ملی فوتبال افغانستان بعد از این مسابقه، راهی فلیپین می‌شود تا پنج روز دیگر، در شهر مانیلا و در یک دیدار تدارکاتی، مقابل تیم ملی فوتبال فلیپین به میدان برود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

نگاه ژرف: فساد مقامهای سابق حکومت افغانستان در دوبی
جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها