جام جهانی بسکتبال ٢٠٢٣؛ صربستان و آلمان با پیروزی بر کانادا و امریکا راهی دیدار نهایی شدند

جمعه ۱۴۰۲/۰۶/۱۷

در دو بازی نیمه‌نهایی جام جهانی بسکتبال ٢٠٢٣، ابتدا تیم ملی بسکتبال صربستان با نتیجه ٨٦ - ٩٥ کانادا را شکست داد و در بازی دوم نیمه‌نهایی، آلمان با حساب ١١١ - ١١٣، تیم مدعی امریکا را از پیش رو برداشت و به دیدار نهایی صعود کرد.

نوزدهمین دوره جام جهانی بسکتبال از سوم تا ١٩ سنبله ١٤٠٢ و در کشورهای فیلیپین، جاپان و اندونیزیا در حال برگزاری است. این مسابقات با حضور ۳۲ تیم برگزار می‌شود.

اندونیزیا برای نخستین بار و فیلیپین و جاپان دومین مرتبه است که میزبان جام جهانی بسکتبال هستند.

این اولین دوره است که به صورت مشترک در سه کشور برگزار می‌شود. دوره بعدی این رقابت‌ها، چهار سال بعد در قطر برگزار خواهد شد.

مسابقات جام جهانی بسکتبال، بازی‌های مقدماتی المپیک ۲۰۲۴ نیز محسوب می‌شود. دو تیم برتر از قاره‌های امریکا، اروپا و یک تیم از قاره‌های افریقا، آسیا و اقیانوسیه به همراه تیم فرانسه که میزبان المپیک است، جواز حضور در این رقابت‌ها را کسب می‌کنند.

با پیروزی تیم‌های آلمان و صربستان در نیمه‌نهایی، جام جهانی بسکتبال به اروپا خواهد رفت و تیم‌های دیگر قاره‌ها، به خصوص امریکا دست شان از جام کوتاه خواهد بود.

بازی نهایی روز یک‌شنبه ۱۹ سنبله میان صربستان و آلمان برگزار می‌شود. امریکا و کانادا هم دیدار رده‌بندی را برگزار می‌کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبر ورزشی
کودکان خیابانی هند: داستان هایشان را تعریف میکنند
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.