وزیر خارجه موقت پاکستان: حمله ستیزه‌جویان به ارتش مورد تایید طالبان افغانستان نبود

جمعه ۱۴۰۲/۰۶/۱۷

در پی احضار سفیر طالبان، وزیر خارجه پاکستان گفته که حمله تی‌تی‌پی به نیروهای ارتش «رویدادی مجزا» بود و مورد تایید طالبان افغانستان نبود.

جلیل‌عباس جیلانی به روزنامه داون گفت که گفت‌وگو با طالبان افغانستان درباره افزایش شورشیان «بسیار مثبت» است.

پیشتر وزارت خارجه پاکستان برای اعلام اعتراض این کشور در مورد ورود ستیزه‌جویان طالبان پاکستانی از ولایت نورستان افغانستان برای حمله به دو پاسگاه ارتش در چترال، سفیر طالبان را احضار کرد.

براساس گزارش‌ها، این ستیزه‌جویان روز چهارشنبه گذشته با ورود از مناطق مرزی افغانستان در حمله گسترده‌ای این دو پاسگاه را تصرف کردند.

به دنبال این تحولات، وزیر خارجه موقت پاکستان این حمله ستیزه‌جویان را «رویدادی مجزا» خوانده و گفته که ممکن است این حمله مورد تایید اداره طالبان نباشد.

این در حالی است که ممتاز زهرا بلوچ، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفته که «مقدار زیاد تسلیحات» به دست «سازمان‌های تروریستی» است که تهدیدی برای پاکستان شمرده می‌شود.

از سوی دیگر، انوارالحق کاکر، نخست‌وزیر موقت پاکستان اخیرا گفت که تسلیحات به‌جامانده امریکایی در افغانستان در افزایش فعالیت شورشیان نقش بیشتری نسبت به روی‌کارآمدن طالبان در افغانستان دارد.

پیشتر جان کیربی، سخنگوی شورای امنیت ملی امریکا گفته بود که سلاح‌های به جامانده در افغانستان مربوط نیروهای امنیتی دولت پیشین افغانستان بود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
تاریخ معاصر افغانستان
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.