وزیر داخله موقت پاکستان: از خاک افغانستان برای دامن زدن به خشونت در پاکستان استفاده می‌شود

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۰

وزیر داخله موقت پاکستان بار دیگر از "استفاده از خاک افغانستان برای اعمال خشونت در پاکستان" انتقاد کرد. سرفراز بوگتی گفت حمله هفته قبل طالبان پاکستانی بر چترال، در افغانستان سازماندهی شد اما هنوز معلوم نیست که افغانها نیز در حمله دست داشتند یا نه.

اشاره او به حمله روز چهارشنبه هفته گذشته تحریک طالبان پاکستان در منطقه‌ چترال ایالات خيبرپختونخوا بود که باعث کشته شدن چند سرباز پاکستانی شد.

وزیر داخله موقت پاکستان روز یکشنبه، ۱۹ سنبله در جریان یک نشست خبری در اسلام‌آباد ابراز امیدواری کرد که طالبان افغانستان توافق‌نامه دوحه را تطبیق کنند و اطمینان دهند از خاک افغانستان علیه کسی استفاده نمی‌شود.

این مقام پاکستانی با اشاره به هویت مهاجمین در چترال، افزود: «مهم نیست چه کسی این حمله را انجام داده است. برای ما همه آنها تروریست هستند.»

این مقام امنیتی پاکستان می‌گوید افزایش سطح تروریسم، در حدی بزرگ نیست که ما را به وحشت بیندازد. او تاکید کرد که دولت به کسی اجازه نخواهد داد برنامه خود را طریق زور تحمیل کند.

در پی حمله بر چترال، هفته گذشته سخنگوی تحریک طالبان پاکستان این حمله را یک «عملیات بزرگ» خواند و ادعا کرد که تی‌تی‌پی چند روستا به تصرف خود درآورده است.

چترال با ولایت‌های کنر، نورستان و بدخشان افغانستان مرز مشترک دارد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
بحث روز
الماس شرق - احمد ظاهر

رادیو

پادکست‌ها