افغانستان در مسابقات تکواندوی نونهالان و نوجوانان آسیا، صاحب دو مدال برنز شد

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۰

پنجمین دوره مسابقات نونهالان و دوازدهمین دوره رقابت‌های نوجوانان تکواندوی آسیا از ١١ تا ١٧ سنبله ١٤٠٢ در سالون «نوهاد نوفل» بیروت لبنان برگزار شد. دو تکواندوکار پسر و دو تکواندوکار دختر مهاجر افغان از ایران در این رقابت‌ها شرکت کرده بودند که توانستند به دو مدال برنز دست یابند.

در مسابقات تکواندو قهرمانی نوجوانان آسیا که ٢٨٥ ورزشکار از ٢٦ کشور حضور داشتند، در وزن مثبت ٨٧ کیلوگرام، محمد حسام حامدی از افغانستان، در دور اول با قرعه استراحت روبه‌رو شد و بدون مسابقه به مرحله بعد صعود کرد.

در یک چهارم نهایی با امیرخان خکیموف از اوزبیکستان رو به رو شد و دو بر صفر به پیروزی رسید تا راهی نیمه‌نهایی شود.

در نیمه‌نهایی با وونگ یونگ جانگ از کوریای جنوبی مسابقه داد و در دو راوند مغلوب و برنده مدال برنز شد.

در این وزن، امیر محمد رحمانی‌راد از ایران اول شد، وونگ یونگ جانگ از کوریای جنوبی دوم و محمد حسام حامدی از افغانستان به همراه عبدالعظیم عبدالرحیموف از قرغیزستان، سوم شدند.

در مسابقات نونهالان و در بخش قدی منفی ١٤٤ سانتی‌متر دختران، ملکه بربری از افغانستان در یک چهارم نهایی، با ماهیشا پرینکا از هندوستان روبه‌رو شد و توانست در دو رواند حریفش را شکست دهد.

ملکه در نیمه‌نهایی مقابل فاطمه حسن‌زاده از ایران دو بر صفر شکست خورد و به مدال برنز قناعت کرد.

در این رده در نهایت شهرزاد اکرموف از قزاقستان اول، فاطمه حسن‌زاده از ایران دوم و ملکه بربری از افغانستان همراه با «صفا انیزت» از اردن سوم شدند.

ملکه بربری در رقابت‌های پومسه نیز شرکت کرد و با وجود نمایش خوب، سه‌دهم امتیاز از دست داد و نتوانست مدال بگیرد؛ اما به دلیل اجرای مناسب، مسئوولان برگزاری مسابقات یک تندیس افتخار به او اهدا کردند.

در بخش نونهالان در مجموع مدال‌های بخش دختران، تیم ایران با کسب بیشترین مدال قهرمان شد، تایلند دوم و کوریای جنوبی بر سکوی سوم ایستاد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
دیدگاه
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.