فاطمه جامی، دختر ورزشکار افغان در مسابقات تکواندوی «بیروت اوپن» طلایی شد

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۰

در مسابقات تکواندوی آزاد بیروت لبنان که در آن ٢١٣ ورزشکار از ٢٨ کشور جهان شرکت کرده‌اند، امروز فاطمه جامی از افغانستان در رده قدی ١٧٢ سانتی‌متر بخش نونهالان، ابتدا «لین کاناج» از لبنان را شکست داد و در مسابقه نهایی نیز «نایا الکیالی» از اردن را برد و قهرمان شد.

در مسابقات تکواندوی آزاد بیروت، چهار تکواندوکار پسر و دختر مهاجر افغان، از ایران راهی این مسابقات شده‌اند. مسابقاتی که از ١١ تا ١٣ سپتمبر ٢٠٢٣، بعد از رقابت‌های قهرمانی تکواندوی نونهالان و نوجوانان تکواندوی آسیا در بیروت برگزار می‌شود.

در روز نخست این مسابقات، فاطمه جامی دختر مدال‌آور افغانستان، موفق به کسب مدال طلا شد.

او پیش از این نیز در سال ٢٠٢٣، توانسته بود از مسابقات امارات متحده عربی مدال طلا، تکواندوی آزاد ترکیه مدال نقره و دو مدال برنز از رقابت‌های تکواندوی «کیم اون‌یونگ» و رقابت‌های تکواندوی آزاد کوریای جنوبی کسب کند.

در رقابت‌های تکواندوی آزاد بیروت، پس از فاطمه جامی که بر سکوی اول ایستاد، نایا الکیالی از اردن دوم و لین کاناج به همراه ماری جین‌مراد هر دو از لبنان سوم شدند.

در رقابت‌های تکواندوی آزاد بیروت و بخش نونهالان، دیگر تکواندوکار دختر افغان «ملیکا بربری»، در رده قدی منفی ١٤٤ سانتی‌متر نیز حضور داشت. این ورزشکار مقابل «ماریا دیب» از لبنان دو بر یک شکست خورد و برنده مدال نقره شد.

در روز دوم این مسابقات، قرار است حسام حامدی از افغانستان در بخش پسران روی شیاپ‌چانگ برود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
مراسم تاج‌گذاری پادشاه چارلز سوم 
خبر
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها