در درگیری مسلحانه در کشمیر، چهار نظامی هند و دو جنگجو کشته شدند

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۲

مقام‌های هندی می‌گویند چهار نیروی امنیتی هند از جمله سه افسر و دو جنگجوی اسلام‌گرا روز چهارشنبه در درگیری مسلحانه در کشمیر تحت کنترول هند کشته شدند.

جنگجویان اسلام‌گرا از دهه هفتاد خورشیدی بر ضد نیروهای امنیتی هند در کشمیر می‌جنگند.

کشمیر با اکثریت مسلمان، چندین دهه است که شاهد شورش خونین اسلام‌گرایان علیه حاکمیت دهلی است.

هند و پاکستان هر دو ادعای حاکمیت کامل بر کشمیر را دارند اما تنها بر بخش‌های از آن تسلط دارند.

مقام‌ها روز چهارشنبه به رویترز گفتند که دو افسر ارتش هند و همچنین یکی از معاونان پولیس کشمیر در یک درگیری مسلحانه در منطقه آنانتناگ کشته شدند، اما یک سرباز و دو جنگجو در یک حادثه جداگانه در منطقه راجوری کشته شدند.

پیش از این نیز در درگیری مسلحانه با جنگجویان، نیروهای امنیتی هند تلفات داده‌ بودند.

در رویداد مشابه در ماه ثور در این منطقه، پنج سرباز هندی بر اثر تیراندازی افراد مسلح ناشناس به سمت یک واسطه نقلیه ارتش کشته شدند. در ماه سنبله سال گذشته، جنگجویان به یک قرارگاه ارتش هند حمله کردند و سه سرباز را کشتند.

هند پاکستان را به حمایت از شبه نظامیان در کشمیر تحت کنترول خود متهم می‌کند. اسلام‌آباد با رد این اتهام، می‌گوید که حمایتش از مردم کشمیر تنها دیپلوماتیک و اخلاقی است.

جنرال اوپندرا دوویدی، فرمانده منطقه شمالی ارتش هند، روز چهارشنبه گفت که پاکستان در تلاش است تا شبه‌نظامیان خارجی را به کشمیر بفرستد.

در ماه سرطان، پولیس هند اعلام کرد که نیروهای امنیتی پنج جنگجوی خارجی را در یک درگیری مسلحانه در امتداد خط کنترول در کشمیر که مرز دو کشور نیز است، کشته‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

کلکین
دیدگاه
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.