نخست‌وزیر کانادا به‌رغم کاهش محبوبیت، از قدرت کنار نمی‌رود

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۲

جستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا روز چهارشنبه گفت که با وجود افت محبوبیتش در نظرسنجی‌ها، از مقامش تا قبل از انتخابات پارلمانی در دو سال آینده، استعفا نخواهد داد.

با این حال، او پذیرفت که نارضایتی مردم از بالارفتن هزینه‌های زندگی بیشتر شده است.

ترودو گفت که هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن دارد. حکومت در اقلیت او بر اساس یک توافقنامه سیاسی با حزب چپگرای دموکرات نوین توانسته که به حیات خود ادامه دهد.

ترودو پس از ۹ سال نخست وزیری، در نظرسنجی‌ها نسبت به رقیب محافظه‌کارش، پییر پالیه خیلی عقب است و اگر انتخابات برگزار شود، احتمالاً خواهد باخت.

ترودو در پاسخ به سوالی درباره کناره‌گیری از نخست وزیری گفت: «دو سال دیگر تا انتخابات باقی است. من به کارم ادامه خواهم داد. کاری‌های زیادی است که باید انجام دهم. برای انجام کارهایم اشتیاقی زیاد دارم.»

حزب محافظه‌کار حکومت را متهم می‌کند که با توزیع بی‌رویه کمک‌های مالی به مردم در دوران همه‌گیری کرونا، تورم را بالا برده است. همچنان، این حزب از ناتوانی حکومت در جلوگیری از افزایش بهای مسکن انتقاد کرده است.

برخی از نمایندگان حزب لیبرال در پارلمان از این که تیم جستین ترودو طرحی برای مقابله با انتقادهای پیوسته و تند اپوزیسیون از افزایش‌ هزینه‌های زندگی ندارد، ناراض اند.

جستین ترودو گفت که هفته آینده با نمایندگان لیبرال درباره پاسخگویی به انتقادهای محافظه‌کاران بحث صریحی خواهد داشت. در عین حال، او پذیرفت که «شکایت از وضعیت در سراسر کشور وجود دارد. بالا رفتن هزینه‌های زندگی مشکلات زیادی را به‌ وجود آورده است.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
بحث روز
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.