دو جسد مومیایی منسوب به «موجودات فرازمینی» در کانگرس مکسیکو نمایش داده شد

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۳

یک خبرنگار مکسیکویی دو جسد کوچک مومیایی‌ را که ادعا می‌کند مربوط به موجودات فرازمینی بوده و در کشور پرو کشف شده‌اند، برای اعضای مجلس نمایندگان مکسیکو به نمایش گذاشت.

منتقدان، از جمله مقامات پرویی، در مورد صحت ادعای او ابراز تردید کرده‌اند.

هایمه ماوسان روز سه‌شنبه با نمایش این مومیایی‌ها گفت که در سال ۲۰۱۷ در پرو یافت شده اند. او با بیان این که «ما تنها در کاینات نیستیم»، گفت که این اولین بار است چنین شواهدی ارائه می شود.

او افزود: «من فکر می‌کنم شواهد واضحی وجود دارد که ما با موجوداتی سروکار داریم که به هیچ گونه دیگری در جهان ما متعلق نیستند و هر موسسه علمی باید تمام احتمالات را بررسی کند.»

این روزنامه‌‌نگار می‌گوید که بر اساس آزمایش‌های کربنی انجام شده از سوی محققان دانشگاه ملی مکسیکو، این نمونه‌ها در یک مکان دور افتاده در پرو دفن شده بودند و حدود ۱۰۰۰ سال قدمت داشتند.

این دو مومیایی دارای قد کوچک، دست‌های سه‌انگشتی و سرهای بزرگ هستند. رویترز گزارش داد که در گذشته اجساد کودکان مومیایی شده در پرو کشف شده بودند.

دانشگاه ملی مکسیکو روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای گفت که محققان این موسسه هرگز چیزی به نام نمونه‌های اجساد فرازمینی را بررسی نکرده‌اند، بلکه فقط آزمایش کربنی تعیین قدمت را در سال ۲۰۱۷ بر نمونه‌های ارائه شده از سوی یک فرد انجام داده‌اند.

این دانشگاه می‌گوید که نسبت به هرگونه استفاده، تفسیر و یا ارائه نادرست بعدی از نتایج این آزمایش، مسئول نیست و در مورد منشا این نمونه‌ها نتیجه‌گیری نمی‌کند.

آنتیگونا سگورا، یکی از اخترزیست‌شناسان مکسیکویی که برای جستجوی حیات در جهان‌های دور دست با ناسا همکاری می‌کند، گفت: «این نتیجه‌گیری‌ها به سادگی توسط شواهد تایید نمی‌شوند.»

گزارش‌های خبری از پرو حاکی از آنست که آقای ماوسان در سال ۲۰۱۷ از یک محافظ مقبره‌ در پرو تعداد مومیایی دریافت کرده بود.

تجزیه و تحلیل نمونه‌های مورد بحث در پرو نشان داد که آنها با استفاده از ترکیبی از استخوان‌های انسان و حیوان، الیاف گیاهی و چسب‌های مصنوعی ساخته‌شده‌اند.

وزارت فرهنگ پرو گفته است که تاهنوز هیچ جسد مربوط موجودات فرازمینی در این کشور کشف نشده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

شبکه‌ حزب‌الله: بخش اول: کاساندرا یا پیش‌گویی آشوب
خبرها
جهان‌نما
سپړنه

رادیو

پادکست‌ها