با تغییر میزبان مسابقات؛ تیم ملی فوتسال افغانستان به جای اندونیزیا، باید به عربستان برود

جمعه ۱۴۰۲/۰۶/۲۴

کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی گروه B مسابقات مقدماتی فوتسال قهرمانی آسیا را از اندونیزیا پس گرفت و به عربستان سعودی واگذار کرد. دلیل این کار جابه‌جایی مسابقات از جاکارتا به شهر دیگر اندونیزیا بوده. حالا تیم ملی فوتسال افغانستان باید در تاریخ مقرر در دمام عربستان به میدان برود.

در مسابقات مقدماتی گروه B فوتسال قهرمانی آسیا، تیم‌های اندونیزیا، عربستان سعودی، افغانستان و ماکائو در یک گروه هستند.

پیش از این اعلام شده بود که شهر جاکارتا اندونیزیا میزبان مسابقات این تیم‌ها است؛ اما وقتی اندونیزیا تصمیم گرفت که رقابت‌ها را از جاکارتا به شهر دیگری منتقل کند، میزبانی این دیدارها به عربستان واگذار شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا، عربستان را به عنوان میزبان جدید گروه B و جایگزین اندونیزیا اعلام کرد تا این مسابقات در تاریخ مقرر در «گرین هال» شهر دمام برگزار شود.

تیم ملی فوتسال افغانستان که در ایران اردوگاه تمرینی برگزار کرده است باید به ترتیب از شنبه ١٥ میزان ١٤٠٢ (٢٢ روز بعد)، بازی‌هایش را در شهر دمام عربستان آغاز کند.

این تیم برای صعود به دور نهایی مسابقات، باید به ترتیب در روزهای ١٥، ١٧ و ١٩ میزان امسال، مقابل تیم‌های عربستان، اندونیزیا و ماکائو به میدان برود. دور نهایی رقابت‌ها در تایلند برگزار خواهد شد.

در مجموع ٣١ تیم در مرحله مقدماتی مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا حضور دارند که در هفت گروه ٤ تیمه و یک گروه سه تیمه با یک‌دیگر رقابت می‌کنند.

گروه اول: تایلند، ترکمنستان، هانگ کانگ و چین

گروه دوم: اندونیزیا، عربستان سعودی، افغانستان و ماکائو

گروه سوم: ایران، لبنان، قرغیزستان، و مالدیو

گروه چهارم: ویتنام، کوریای جنوبی، نیپال و منگولیا

گروه پنجم: تاجیکستان، میانمار، فلسطین و هندوستان

گروه ششم: کویت، بحرین، تیمور شرقی و برونئی

گروه هفتم: اوزبیکستان، عراق، مالیزیا و کمبودیا

گروه هشتم: جاپان، چین تایپه و استرالیا

رقابت‌های گروه اول این مسابقات در تایلند، رقابت‌های گروه دوم در عربستان، گروه سوم در قرغیزستان، گروه چهارم در منگولیا، گروه پنجم در تاجیکستان، گروه ششم در بحرین، گروه هفتم در اوزبیکستان و بازی‌های گروه هشتم نیز در چین تایپه برگزار خواهد شد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
خبر ورزشی
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.