ایتالیا از اتحادیه اروپا خواست ماموریت دریایی برای جلوگیری از ورود پناهجویان به راه اندازد

جمعه ۱۴۰۲/۰۶/۲۴

نخست‌وزیر ایتالیا از اتحادیه اروپا خواست در صورت لزوم «ماموریت دریایی» مشترکی برای جلوگیری از عبور مهاجران از دریای مدیترانه از شمال افریقا به راه اندازد.

در پی افزایش شمار پناهجویان در جزیره کوچک لامپدوسا، جورجیا ملونی گفت اقدام جدی خواهد کرد.

خانم ملونی روز جمعه در یک پیام ویدئویی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد، گفت که در نامه‌ای به چارلز میشل، رئیس شورای اروپا، نوشته است تا موضوع مهاجرت را در دستور کار نشست اتحادیه اروپا در ماه اکتبر قرار دهد.

جورجیا ملونی، که افزایش تعداد پناهجویان تازه‌وارد به یک دردسر سیاسی بزرگ برای او تبدیل شده است، گفت: «من قصد دارم درخواست ماموریت فوری اتحادیه اروپا برای جلوگیری از خروج قایق‌های مهاجر را تکرار کنم.»

دولت راستگرای ایتالیا به رهبری جورجیا ملونی در اکتبر پارسال روی کار آمد و متعهد شد که مهاجرت غیرقانونی را مهار کند، اما امسال تاکنون ورود نزدیک به ۱۲۶ هزار پناهجو به ایتالیا گزارش شده است.

این رقم تقریباً دو برابر آمار مشابه در سال ۲۰۲۲ است.

بیشتر قایق‌هایی که وارد ایتالیا می‌شوند، از مبدا تونس حرکت می‌کنند.

خانم ملونی در ماه جولای به اتحادیه اروپا کمک کرد که با این کشور در شمال افریقا به توافق برسد تا در ازای دریافت بودجه، جریان حرکت قایق پناهجویان را متوقف کند، اما هنوز این توافق‌نامه اجرایی نشده است.

او در پیامی که روز جمعه منتشر کرد، از کمیسیون اروپا خواست ۲۵۰ میلیون یورو (معادل ۲۶۶.۴۸ میلیون دالر) به طور فوری به تونس واریز کند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
خبر ورزشی
خبر
وادی رقابت

رادیو

پادکست‌ها