نخست‌وزیر موقت پاکستان: افغان‌های فاقد مدرک اقامت را به کشورشان برمی‌گردانیم

شنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۵

نخست‌وزیر حکومت موقت پاکستان می‌گوید هیچ افغان بدون ویزا نمی‌تواند در پاکستان زندگی کند.

انوارالحق کاکر با تقسیم افغان‌ها به افراد ثبت شده دولت، فاقدر مدرک اقامت و افرادی با هویت جعلی، گفته افغان‌های که ویزا ندارند به کشورشان برگردانده می‌شوند.

آقای کاکر این اظهارات را در پاسخ به سوالی درباره مشارکت مهاجران افغان در قاچاق بیرون مرزی مطرح کرده است. او گفته که روی یک سیاست موثر در این زمینه توافق شده است.

نخست‌وزیر موقت پاکستان گفته که «رویکرد ملایم قبلی» در برخورد با افغان‌های فاقد مدرک اقامت منجر به آسیب‌های اجتماعی مختلف شده است. او افزوده که ورود غیرقانونی افغان‌ها به پاکستان منجر به تقویت گروه‌های تروریستی شده است.

اظهارات نخست‌وزیر موقف پاکستان در حالی مطرح می‌شود که اسلام‌آباد سخت‌گیری‌ها بر مهاجران افغان در آن کشور را شدت بخشیده است.

طبق اظهارات شاهدان، پولیس پاکستان شب‌ها وارد خانه‌های مهاجران می‌شود و حتا مردانی را که ویزای این کشور را دارند هم با خود می‌برند.

اخیرا مقام‌های ارشد پاکستانی، از جمله وزیر دفاع این کشور مهاجران افغان در پاکستان را به همدستی با گروه‌های «تروریستی» متهم کرده‌اند و برخی مقام‌ها گفتند که در شماری از حملات تروریستی شهروندان افغان هم دست داشته‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
خبر ورزشی
خبر

رادیو

پادکست‌ها