تحریک طالبان پاکستان بازداشت مهاجران افغان در کراچی را محکوم کرد

شنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۵

تحریک طالبان پاکستان بازداشت مهاجران افغان در کراچی را محکوم کرد. تی‌تی‌پی نوشته نیروهای پاکستانی می‌خواهند «میلیون‌ها» روپیه از مهاجران به دست بیاورند. تحریک طالبان پاکستان همچنین دست‌داشتن افغان‌ها در خشونت‌های اخیر در پاکستان را تکذیب کرد.

تحریک طالبان پاکستان (تی‌تی‌پی) در بیانیه‌ای نوشته است حکومت پاکستان سیاست دوگانه‌ای در قبال افغان‌ها در پیش گرفته است. در بیانیه آمده حکومت پاکستان «از یکسو دولت افغانستان را برادر می‌خواند» و از طرف دیگر «در حق افغان‌های مهاجر جنایت می‌کند.»

تحریک طالبان پاکستان با تاکید بر دست نداشتن شهروندان افغانستان در حملات این گروه در پاکستان، گفته است که «راه‌اندازی حملات گسترده و پی‌هم که در چترال انجام شد از خارج پاکستان، دور از عقل» است.

اخیراً تحریک طالبان پاکستان حمله‌ای در منطقه چترال ایالت خيبرپختونخوا راه‌اندازی کرد که باعث کشته شدن چند سرباز پاکستانی شد.

تحریک طالبان پاکستانی می‌گوید که پولیس پاکستان به بهانه دست داشتن افغان‌ٰها در خشونت های کراچی «کسانی را بازداشت کرده که افغان‌های فقیر و کاگران روزمزد» هستند.

این تحریک از مردم پاکستان خواست که «برای پایان دادن ظلم برخاسته و همسایگی خوب خود را به مردم افغانستان نشان دهند.»

پس از تسلط طالبان بر افغانستان، تحریک طالبان پاکستانی حملات خود علیه نیروهای امنیتی این کشور را افزایش داده است.

برخی مقام‌های پاکستانی از جمله رئيس ارتش این کشور گفتند که شهروندان افغانستان در حملات علیه نیروهای پاکستانی نقش دارند.

هم‌زمان، پولیس پاکستان بازداشت مهاجران افغان در شهرهای پاکستان را تشدید کرده است. نهادهای حقوق بشری درباره بازداشت و وضعیت مهاجران افغان در پاکستان ابراز نگرانی کرده‌اند.

از سویی هم، پیشتر تحریک طالبان پاکستانی در نامه‌ای به کمیسیون‌های‌ نظامی این گروه در شمال و جنوب پاکستان دستور داد که افغان‌ها را در صفوف نیروهای‌شان جذب نکنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
شبکه‌ حزب‌الله: بخش اول: کاساندرا یا پیش‌گویی آشوب
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها