جنرال بلندپایه امریکایی: تهاجم اوکراین علیه روسیه شکست نخورده است

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۶

جنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح امریکا روز یکشنبه از عملیات تهاجمی ارتش اوکراین علیه نیروهای روسی دفاع کرد.

او گفت که ارتش اوکراین در عملیات پس‌گیری مناطق از دست رفته شکست نخورده است اما رسیدن به هدف نهایی آن بلندپروازانه است.

جنرال میلی گفت که امریکا هر قدر سلاح و مهمات به اوکراین بفرستد، «به طور معجزه آسایی» نمی‌تواند توان جنگی ارتش اوکراین را در جبهات بالا ببرد.

به نقل از فرانس پرس، میلی گفت که عملیات تهاجمی اوکراین، «به طور غیرمنتظره‌ای آهسته بوده است اما پیوسته ادامه دارد.»

او گفت: «برخی نظر می‌دهند که این عملیات ناکام مانده است، چنین نیست.» اوکراینی‌ها «هنوز تمام قدرت جنگی خود را از دست نداده‌اند.»

میلی افزود که آزادسازی تمام مناطق اشغالی و «بیرون کردن روس‌ها نیازمند تلاش‌های فوق‌العاده است. با توجه به زمانی که برای بیرون کردن ۲۰۰ هزار یا بیشتر نیروی روسی از مناطق اشغالی نیاز است، این هدف خیلی بلندپروازانه است.»

با این که کشورهای غربی به طور متحد از اوکراین حمایت می‌کنند اما نگرانی از کاهش این پشتیبانی وجود دارد. در حالیکه در اوکراین برسر بیرون کردن تمام سربازان روسی از کل مناطق اوکراین توافق نظر وجود دارد، اما برخی در این کشور می‌گویند که کشور شان به آتش‌بس با روسیه نیاز دارد.

رئیس جمهور اوکراین اعلام کرده است که زمانی با روسیه وارد مذاکره خواهد شد که این کشور از تمام مناطق اوکراین، از جمله شبه جزیره کریمه عقب بنشیند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
سپړنه
خبرها

رادیو

پادکست‌ها