حکومت اوکراین شش معاون وزارت دفاع را برکنار کرد

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۷

دو هفته پس از برکناری وزیر دفاع اوکراین به دلیل فساد مالی، روز دوشنبه (۲۷ سنبله) شش معاون وزارت دفاع این کشور نیز برکنار شدند.

این برکناری‌ها در بحبوحه درگیری‌های شدید بین نیروهای اوکراین و روسیه انجام شده است.

خبر برکناری این معاونان روز دوشنبه (۲۷ سنبله) در حساب تلگرامی تاراس ملینچوک یک مقام بلندپایه اوکراینی نشر شده است.

ملینچوک هیچ توضیحی در مورد برکناری آنها ارائه نکرده، اما حکومت اوکراین در حال بررسی اتهامات فساد مربوط به خرید تجهیزات در وزارت دفاع اوکراین است.

الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع وقت در اوایل این ماه پس از رسوایی فساد مربوط به خرید جلیقه‌های نظامی از سوی وزارت دفاع به قیمت سه برابر آن، از سمت خود برکنار شد. رزنیکوف این اتهامات را رد کرده است.

این برکناری‌ها در وزارت دفاع در حالی صورت می‌گیرد که ارتش اوکراین اعلام کرده که روستای کلیشچیوکا را پس از ماه‌ها نبرد شدید از نیروهای روسی پس گرفته است. بازپس‌گیری این روستا از نظر تاکتیکی مهم تلقی می‌شود و به نیروهای اوکراینی اجازه می‌دهد تا پیشروی در اطراف باخموت گسترش دهند.

هانا مالیار، معاون برکنار شده وزارت دفاع، روز دوشنبه قبل از برکناری گفت: «دشمن [روسیه] با تمام توان خود در تلاش است تا مواضع از دست رفته را بازپس گیرد. بنابراین رزمندگان ما حملات دشمن را در آنجا مهار می‌کنند.»

ضد حمله اوکراین در ماه جون امسال آغاز شد و تاکنون با پیروزهای کوچکی همراه بوده است. با این‌حال به‌رغم تقویت اوکراین با تسلیحات استاندارد ناتو، مقامات نظامی اوکراین گفته‌اند هیچ ‌راه‌حل سریعی برای شکست خطوط دفاعی روسیه وجود ندارد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
گنج‌های پنهان
خبرها

رادیو

پادکست‌ها