فعال حقوق دگرباشان جنسی افغان در سویدن پس از یازده روز به اعتصاب غذای خود پایان داد

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۷

مهره بارکزی، فعال حقوق دگرباشان جنسی افغان روز دوشنبه، ۲۷ سنبله، پس از یازده روز به اعتصاب غذای خود پایان داد.

این فعال حقوق دگرباشان جنسی گفته به دلیل بدتر شدن وضعیت سلامتش، به اعتصاب غذای خود پایان داده، ولی به تحصن خود ادامه خواهد داد.

در بیانیه‌ای که خانم بارکزی روز دوشنبه منتشر کرد، آمده است پولیس سویدن در ۲۵ سنبله خیمه تحصن او را «به دلایل امنیتی» برداشت، ولی او به اعتصاب خود ادامه داد.

در بیانیه او آمده است در این مدت شمار زیادی از مردم از طیف‌های مختلف جنسیتی از خواست او حمایت کردند و رسانه‌ها در رسانیدن صدای او به گوش سازمان‌ ملل، دولت سویدن و نهادهای حقوق بشری نقش مهمی بازی کردند.

خانم بارکزی به افغانستان اینترنشنال گفت که در روزهای گذشته انفال مهدی، به نمایندگی از حزب چپ سویدن و ایزابل انسوروم از مقام‌های محلی شهر مالموی سویدن برای شنیدن خواست‌های او به دیدارش آمدند.

او افزود که این دو سیاستمدار سویدنی گفتند که خواست‌های جامعه دگرباشان جنسی افغانستان را به مقام‌های دولت سویدن منتقل خواهند کرد.

افزون بر به رسمیت شناختن آپارتاید جنسی در افغانستان، انتقال دگرباشان جنسی در معرض خطر از افغانستان به سویدن، از خواست‌های مهره بارکزی بود.

مهره بارکزی روز جمعه، ۱۷ سنبله، برای حمایت از اعتصاب غذای تمنا زریاب پریانی در شهر کلن آلمان اعتصاب غذای خود را آغاز کرده بود.

پیش از این تمنا زریاب پریانی هم به اعتصاب غذای خود پایان داده و اعلام کرده است که به‌زودی وارد مرحله دوم دادخواهی خود خواهد شد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما
وادی رقابت

رادیو

پادکست‌ها