حکومت ایتالیا اقدامات سختگیرانه‌تری را برای جلوگیری از ورود پناهجویان تصویب کرد

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۷

در پی ورود بیش از ۱۰ هزار پناهجو به جزیره لامپدوسا، حکومت ایتالیا دوشنبه تدابیر شدیدتری را برای مهار موج پناهجویان اعلام کرد.

بر اساس تدابیر جدید، زمان بازداشت پناهجویان بیشتر شده و حکومت کسانی را که مستحق نیستند، آسان‌تر می‌تواند اخراج کند.

بر این مبنا، بازداشت مهاجران «غیرقانونی» بین ۶ ماه تا ۱۸ ماه تمدید می‌شود.

جورجا ملونی، نخست‌وزیر ایتالیا گفت: «این تمام زمان مورد نیاز نه تنها برای انجام ارزیابی‌های لازم، بلکه برای ادامه بازگرداندن کسانی است که واجد شرایط حمایت بر بنیاد قوانین بین‌المللی نیستند.»

ورود روز افزون مهاجران به ایتالیا به اعتبار نخست‌وزیر این کشور که سال گذشته با وعده جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی به ریاست جمهوری رسید، وارد کرده است.

بر اساس قوانین ایتالیا، اگر پناهجویان به صورت فوری اخراج نشوند، بازداشت خواهند شد و تا مرحله‌ای بازگشت به مبدا، در بازداشت به سر خواهند برد.

منابع حکومتی به رویترز گفتند که کابینه ایتالیا علاوه بر تمدید مدت بازداشت، ایجاد مراکز بازداشت بیشتر در مناطق دور افتاده را تصویب کرده است.

پیش از این، در ماه اپریل امسال پارلمان ایتالیا اقداماتی را برای ایجاد مراکز جدید مهاجرین برای افرادی که منتظر شنیدن نتیجه درخواست‌های پناهندگی شان هستند و همچنین بازداشتگاه‌های بیشتری برای افرادی که در معرض اخراج هستند، تصویب کرد.

مقامات ایتالیا می‌گویند که اکثریت مهاجران به دلایل اقتصادی به ایتالیا می‌آیند و واجد شرایط دریافت پناهندگی نیستند.

بر اساس آمارهای رسمی، حدود ۱۳۰ هزار مهاجر در سال جاری وارد ایتالیا شده‌اند که تقریبا دو برابر آمار سال گذشته است. این مهاجران از کشورهای گینه، تونس، مصر، بنگلادیش و پاکستان آمده‌اند.

منتقدان و گروه‌های حقوق‌بشری اقدامات حکومت ایتالیا برای متوقف کردن ورود پناهجویان را محکوم کرده اند.

یک سازمان مدنی در ایتالیا بازداشتگاه‌ها را «سیاه‌چاله‌هایی» توصیف کرده که در آن نقض جدی حقوق‌ اساسی صورت می‌گیرد، گران و ناکارآمد هستند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبر ورزشی
چرا اهمیت دارد
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.