ولودیمیر زلنسکی برای ادامه حمایت از اوکراین با نمایندگان کانگرس امریکا دیدار کرد

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

رئیس‌جمهور اوکراین روز پنجشنبه با اعضای مجلس نمایندگان امریکا ملاقات کرد.

ولودیمیر زلنسکی در حالی برای جلب حمایت امریکا به کانگرس رفت که نمایندگان جمهوری‌خواه در این مجلس با تصویب دور جدید کمک‌ها به اوکراین با تردید برخورد کرده‌اند.

آقای زلنسکی در این سفر در مجمع عمومی سازمان ملل شرکت کرد. او همچنین با جو بایدن، رئیس جمهور امریکا، مقامات ارشد نظامی در پنتاگون و رهبران نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان و سنا ملاقات کرد.

با اینکه دموکرات‌ها هنوز از نبرد اوکراین با روسیه حمایت می‌کنند، اما پشتیبانی از این کشور در میان جمهوری‌خواهان نسبت به سفر ۹ ماه قبل زلنسکی افت کرده است.

مقامات حکومت بایدن روز چهارشنبه (۲۹ سنبله) نشست پشت درهای بسته با اعضای مجلس نمایندگان برگزار کردند تا موافقت آنها را با تایید بسته جدید کمک‌ها به اوکراین به ارزش ۲۴ میلیارد دالر جلب کنند.

آنها به نمایندگان گفتند که اگر روسیه کنترول اوکراین را به دست گیرد، قادر به ایجاد دردسر برای متحدان امریکا در اروپا خواهد شد و این کار هزینه‌های امنیتی امریکا را خیلی بالا خواهد برد.

اما، نمایندگان جمهوری‌خواه که به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ امیدوارند، با این استدلال قانع نشده‌اند. کوین مکارتی، رئیس مجلس نمایندگان گفت که حسابدهی در مورد مصرف کمک‌های امریکا در اوکراین وجود ندارد و زلنسکی طرحی برای پیروزی بر روسیه در جنگ ارائه نکرده است.

همچنین، جاش هالی، نماینده مجلس گفت که او در توضیحات مقام‌های حکومت بایدن، نشانه‌های پیروزی اوکراین بر روسیه را ندیده است اما در عین‌حال، کی‌یف به طور پیوسته تقاضای کمک مالی از امریکا را دارد.

ایالات متحده از آغاز جنگ اوکراین در دلو ۱۴۰۰، حدود ۱۱۳ میلیارد دالر به حکومت اوکراین کمک نظامی و ملکی کرده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
مکزیک - زیر درختان نخل لوس کوموندو
خبرها
بحث روز

رادیو

پادکست‌ها