به دلیل افغان بودن؛ صفت الله کریمی از مسابقه قهرمان قهرمانان پرورش اندام در ایران باز ماند

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

صفت الله کریمی، ورزشکار پرورش اندام افغانستان در دو دوره مسابقات پرورش اندام ولایتی، در ولایت کرمان ایران دو مدال طلا کسب کرد و اول شد؛ اما او مدعی است که مسئول پرورش اندام ولایت کرمان، از حضور او به دلیل افغان بودنش در مسابقات قهرمان قهرمانان ایران جلوگیری کرده است.

صفت الله کریمی، ورزشکار پرورش اندام افغان که در ایران به دنیا آمده است، چندی پیش در دو دوره مسابقات پرورش اندام و در دسته مثبت ١٠٠ کیلوگرام، در شهرهای رفسنجان و زرند ایران اول شد و مدال طلا به گردن آویخت.

مسابقاتی که در آن بیش از ٣٠٠ ورزشکار حضور داشتند. این مسابقات برای شناسایی و معرفی ورزشکاران برتر به رقابت‌های سراسری یا آقای عضلات ایران برگزار شده بود.

رقابت‌هایی که با نام قهرمان قهرمانان (overall) برگزار می‌شود. قرار بود که قهرمان هر وزن در مسابقات ولایتی، راهی رقابت‌های سراسری شوند. صفت الله کریمی، در این رقابت‌ها مدال طلا کسب می‌کند؛ اما از حضور او در رقابت‌های سراسری جلوگیری می‌شود.

کریمی می‌گوید که در ایران به دنیا آمده است و مدارک قانونی زندگی در آن کشور را نیز دارد؛ اما وقتی در مسابقات ولایتی اول شد، محمد نصیری مسئول پرورش اندام ولایت کرمان ایران به او می‌گوید، به دلیل این که افغان هستی، نمی‌توانی در مسابقات قهرمان قهرمانان شرکت کنی.

صفت الله کریمی به افغانستان اینترنشنال گفت که محمد نصیری، مسئوول پرورش اندام ولایت کرمان ایران گفته است که تو افغان هستی، از اینجا برو و به دنبال این مقام نباش.

کریمی اضافه کرد که مسئول پرورش اندام کرمان هم‌چنین گفته است که از نظر من تو قهرمان قهرمانان هستی؛ اما این جایزه و مقام به تو نمی‌رسد.

در ویدیویی که صفت الله کریمی به افغانستان اینترنشنال فرستاده، او به شخصی که گویا محمد نصیری است می‌گوید، شما یازده سال پیش نیز مرا اجازه ندادید که در مسابقات شرکت کنم و او جواب می‌دهد، به ما می‌گویند که اتباع را نگذارید تا در مسابقات شرکت کنند.

او هم‌چنین اضافه می‌کند، از همین رفسنجان ده بار امروز به من زنگ زدند که نگذاریم شما مسابقه بدهید.

صفت الله کریمی می‌خواهد در رقابت‌های جهانی پرورش اندام که چند ماه بعد در ایران برگزار می‌شود، به نام افغانستان شرکت کند. او می‌گوید اگر اداره ورزش افغانستان همکاری کند، این بار کسی نمی‌تواند جلو حضور مرا در رقابت‌ها بگیرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

دیدگاه
خبرها
سفیران
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.